OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkanocy 30 kwietnia 2023 r.

 1. Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza z modlitwą o powołania do służby w Kościele, która będzie towarzyszyła nam przez cały tydzień. Z tej racji dzisiejsza taca przeznaczona jest na utrzymanie kleryków naszej Diecezji. Na każdej Mszy św. gościmy także proboszcza z parafii św. Jana Pawła II z osiedla Dobrzec – ks. Alfreda Berlaka, który głosi Słowo Boże i po Eucharystii będzie prosił o złożenie ofiar na budujący się nowy kościół.
 2. W poniedziałek 1 maja będziemy szczególnie modlić się przez wstawiennictwo św. Józefa jako patrona pracy.
 3. Nabożeństwa majowe będą odprawiane: od poniedziałku do soboty o godz.17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
 4. We wtorek 2 maja będziemy przeżywać Dzień Polonii i Flagi Narodowej. Po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 5. W środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski z 232. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja z Mszami św. już w przeddzień o godz. 18.00 i w sam dzień o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30, w tym dniu ofiary z tacy będą przeznaczone na diecezjalne Radio Rodzina.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca 4 maja będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w narodowym Sanktuarium św. Józefa od godz. 17.00 comiesięczna modlitwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego.
 7. W pierwszy piątek miesiąca 5 maja spowiedź św. przed każdą Mszą św., a dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin od godz. 16.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca 6 maja nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z kolejnymi częściami różańca po Mszy św. o godz.: 7.00, 12.00, 14.30 z Koronką i o 17.00.
 9. Za tydzień w niedzielę 7 maja będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00. Prosimy wszystkich, którzy przychodzą na te godzinę, prosimy, aby wyjątkowo tego dnia wybrać inne godziny. Rocznica Pierwszej Komunii św. odbędzie się w sobotę 13 maja o godz. 11.00, a w przeddzień w piątek 12 maja od godz. 16.30 spowiedź św.
 10. Zapraszamy do zaangażowania się w powstające dzieło Wieczystej Adoracji i przypominamy, że deklaracje z możliwością zapisania się do czynnego uczestnictwa w adoracji można zabierać ze stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Jest także folder z dodatkowymi informacjami, telefonami koordynatorów i piękny kalendarz ze zdjęciami kaplic już istniejących za dobrowolne ofiary, które będą przeznaczone na tworzące się Dzieło.
  Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową: www.adormustechriste.pl/pl/kalisz.
 11. Już teraz informujemy o Kursie Nowe Życie pod hasłem: „Miłość Boga Cię… zaskoczy!”, który zostanie przeprowadzony w naszej parafii w dniach 20-21 maja br. Szczegóły w gablocie i zapisy na stronie internetowej: www.warszawa.galilea.pl/aktualnosci oraz pod nr tel. 537 566 723.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz nowowydanej książki pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu”, która jest dostępna w zakrystiach i w kancelarii.
 13. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.