OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zmartwychwstanie Pańskie 9 kwietnia 2023 r.

Wszystkim Parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.
Życzymy prawdziwej radości i pokoju oraz wszelkich łask od Zmartwychwstałego Zbawiciela.

 1. Przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania. Msze św. o godz.: 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.30.
  Nie ma Mszy św. o godz. 7.00!
 2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny: Msze św. wg planu niedzielnego, tj. o godz.: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na kształcenie kleryków.
 3. Przygotowujemy się do naszej Patronalnej Uroczystości poprzez 9-dniową Nowennę, którą odprawiamy do soboty
  15 kwietnia wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia: dzisiaj i jutro po Mszy św. o godz. 11.30, a w pozostałe dni o godz. 15.00.
 4. W czwartek 13 kwietnia różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.00. Przynieśmy świece.
 5. W piątek 14 kwietnia z racji oktawy świąt Wielkanocnych nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia będziemy przeżywać Święto Chrztu Polski, a dla młodzieży z diecezji odbędzie się spotkanie Stand Up w parafii św. Andrzeja Ap. w Złoczewie.
 6. Już w sobotę 15 kwietnia rozpoczniemy świętowanie naszego odpustu „Nocą Miłosierdzia”. Pomoże nam w tym ks. dr hab. Piotr Rossa, który o godz. 20.00 wygłosi konferencję, po niej będzie czuwanie modlitewne oraz Msza św. o godz. 22.00. Następnego dnia ks. Piotr podczas Mszy św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz na Sumie Odpustowej o godz. 12.00, której będzie przewodniczył, wygłosi Słowo Boże. Zapraszamy wszystkich wiernych, szczególnie służbę liturgiczną, asystę do niesienia feretronów, chorągwi i sztandarów oraz dzieci do sypania kwiatków. Tego dnia przypada trzecia niedziela miesiąca z tacą na sprawy gospodarcze i zbiórką do puszek na Caritas z pomocą dla poszkodowanych w wyniku wojny.
 7. Zapraszamy do zaangażowania się w powstające dzieło Wieczystej Adoracji i przypominamy, że deklaracje z możliwością zapisania się do czynnego uczestnictwa w adoracji można zabierać z ławek i stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową: www.adoremustechriste.pl/pl/kalisz.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. jest nowy numer Opiekuna, a w nim artykuły o naszym Sanktuarium oraz nowowydanej książce pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu”, która jest dostępna w zakrystiach i w kancelarii parafialnej.
 9. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.