OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Wielkanocy 14 maja 2023 r.

 1. Nabożeństwa majowe są odprawiane: od poniedziałku do soboty o godz.17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
 2. W tym miesiącu szczególną modlitwą otaczajmy naszych księży, którzy obchodzą rocznice święceń kapłańskich:
  • 14 maja Ksiądz Proboszcz – 34. rocznicę,
  • 24 maja Ksiądz Rafał – 9. rocznicę,
  • 25 maja Ksiądz Jan – 43. rocznicę
  • 25 maja Ksiądz Krzysztof – 32. rocznicę,
  • 27 maja Ksiądz Mateusz – 6. rocznicę,
 3. W dniu dzisiejszym od godz. 16.30 zapraszamy na uliczną ewangelizację przy pomniku A. Asnyka przy placu św. Jana Pawła II w Kaliszu
 4. W dniach od 18 do 21 maja br. odbędzie się rowerowa pielgrzymka szlakiem Maryjnym z Kaliskiego Karmelu do Niepokalanowa. Szczegóły na plakacie.
 5. W piątek, z racji 19. Dnia miesiąca polecajmy się wstawiennictwu św. Józefa.
 6. Za tydzień w dniach 20-21 maja br. Kurs Nowe Życie pod hasłem: „Miłość Boga Cię… zaskoczy!”, który zostanie przeprowadzony w naszej parafii. Szczegóły w gablocie i zapisy na stronie internetowej: www.warszawa.galilea.pl/aktualnosci oraz pod nr tel. 537 566 723.
 7. W trzecią niedzielę miesiąca, 21 maja, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na sprawy gospodarcze.
 8. Tego dnia ulicami Kalisza przejdzie Procesja Różańcowa w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Procesja rozpocznie się o godz. 13.30 w parafii św. Papieża Jana Pawła II i zakończy się ok. godz. 15.30 modlitwą przy pomniku św. Jana Pawła II na placu św. Józefa.
 9. W czwartek 25 maja do godziny 13.00 możliwość przywiezienia przed plebanię przy ul. A. Asnyka 54 elektrośmieci, z których dochód przeznaczony będzie na misje.
 10. W sobotę 27 maja zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia. Zostało jeszcze kilka miejsc. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60 zł.
 11. Już teraz informujemy o autokarowej pielgrzymce do Częstochowy w sobotę 24 czerwca br. Rano o godz. 6.50 spotykamy się w dolnym kościele na krótkiej modlitwie, wyjazd o godz. 7.00, o 11.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem i powrót do godz.
  21.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60 zł.
 12. W gablotach wywieszony jest harmonogram z zajętymi i wolnymi godzinami powstającego dzieła Wieczystej Adoracji. Deklaracje z możliwością zapisania się do czynnego uczestnictwa w adoracji można zabierać ze stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Osoby, które już oddały deklaracje, ale bez podpisu i telefonu prosimy o przybycie do kancelarii. Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową: www.adormustechriste.pl/pl/kalisz.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz książki pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu” autorstwa p. Jerzego Bielawskiego, która jest dostępna w zakrystiach i w kancelarii.
 14. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.