OGŁOSZENIA PARAFIALNE Wniebowstąpienie Pańskie 21 maja 2023r.

 1. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca, ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na sprawy gospodarcze.
 2. Także dzisiaj ulicami Kalisza przejdzie Procesja Różańcowa w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. Procesja rozpocznie się o godz. 13.30 w parafii św. Papieża Jana Pawła II. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 3. Zapraszamy także o godz. 16.30 na uliczną ewangelizację przy pomniku A. Asnyka przy placu św. Jana Pawła II w Kaliszu.
 4. Nabożeństwa majowe są odprawiane: od poniedziałku do soboty o godz.17.30, a w niedziele o godz. 18.00.
 5. W tym miesiącu szczególną modlitwą otaczajmy naszych księży, którzy obchodzą rocznice święceń kapłańskich:
  • 24 maja Ksiądz Rafał – 9. rocznicę,
  • 25 maja Ksiądz Jan – 43. rocznicę,
  • 25 maja Ksiądz Krzysztof – 32. rocznicę,
  • 27 maja Ksiądz Mateusz – 6. rocznicę
 6. W czwartek 25 maja do godziny 13.00 jest możliwość pozostawienia przed plebanię przy ul. A. Asnyka 54 elektrośmieci, z których dochód przeznaczony będzie na misje.
 7. W piątek 26 maja pamiętajmy w modlitwie o naszych mamach.
 8. W przyszłą niedzielę 28 maja o godz. 19.30 zapraszamy na projekcję filmu o Cudach Eucharystycznych pt. „Znaki”. Po projekcji filmu Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Natomiast w piątek 2 czerwca zapraszamy na nocną adorację w intencji Parafii Dekanatu Kaliskiego i Kaplicy Wieczystej
  Adoracji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00, o 21.00 prowadzona Adoracja, a od godz. 22.00 medytacja Męki Pańskiej. Całość tego modlitewnego spotkania zakończy się w sobotę Mszą św. o godz. 7.00 z nabożeństwem pierwszej soboty i pierwszą częścią różańca.
 10. Już teraz informujemy o autokarowej pielgrzymce do Częstochowy, szczególnie dla dzieci z Pierwszej Komunii i Rocznicy w sobotę
  24 czerwca br. Rano o godz. 6.50 spotykamy się w dolnym kościele na krótkiej modlitwie, wyjazd o godz. 7.00, a o 11.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem. Powrót do godz. 21.00.
  Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60 zł.
 11. W gablotach wywieszony jest harmonogram z zajętymi i wolnymi godzinami powstającego dzieła Wieczystej Adoracji. Deklaracje można zabierać ze stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową: www.adormustechriste.pl/pl/kalisz.
 12. Zachęcamy do nabywania książki pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu” autorstwa p. Jerzego Bielawskiego, która jest dostępna w zakrystiach i w kancelarii.
  Jest także nowy numer Opiekuna, a w nim artykuły o dwóch neoprezbiterach z naszej diecezji, którzy w czwartek 25 maja o godz. 16.00 w kaliskiej katedrze przyjmą święcenia kapłańskie, o pomocy św. Józefa w sprawach materialnych i o Ojcu Kordeckim, obrońcy Jasnej Góry, który pochodził z podkaliskich Iwanowic.
 13. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.