OGŁOSZENIA PARAFIALNE Zesłanie Ducha Świętego 28 maja 2023 r.

  1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha św. kończy okres Wielkanocy. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i tych osób, które z różnych przyczyn, tego sakramentu jeszcze nie przyjęły. O godz. 16.30 odbędzie się uliczna ewangelizacja przy pomniku A. Asnyka przy placu św. Jana Pawła II w Kaliszu, a po wieczornej Mszy św. o godz. 19.30 w dolnym kościele, w ramach trwającej misji przygotowań do 24-godzinnej Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu, projekcja filmu pt. „Znaki” o cudach Eucharystycznych w Sokółce i Legnicy, po której będzie wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem.
  2. Jutro, w poniedziałek 29 maja, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze św. w górnym kościele o godz. 7.00, 15.15 po Koronce i 18.00. Tego dnia na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy sprzątaniu dekoracji z okresu wielkanocnego. W tym miejscu bardzo dziękujemy osobom, które ofiarowały swoje talenty i wiele sił, by ta dekoracja powstała.
  3. Nabożeństwa majowe są odprawiane jeszcze dzisiaj o godz. 18.00, a od poniedziałku do środy 31 maja o godz. 17.30, natomiast od czwartku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa po zakończeniu wieczornej Mszy św.
  4. W czwartek 1 czerwca pamiętajmy w modlitwie o najmłodszych z racji Dnia Dziecka. Tego dnia diecezjalna nowenna o powołania w Kościele, a od godz. 17.00 w Narodowym Sanktuarium św. Józefa modlitwa za rodziny i w obronie życia.
  5. W pierwszy piątek miesiąca 2 czerwca spowiedź przed Mszami świętymi, a wieczorem zapraszamy na nocną adorację w intencji Parafii Dekanatu Kaliskiego II i powstającej Kaplicy Wieczystej Adoracji. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00, o 21.00 prowadzona Adoracja, a od godz. 22.00 medytacja Męki Pańskiej. Całość tego modlitewnego spotkania zakończy się w sobotę Mszą św. o godz. 7.00 z nabożeństwem pierwszej soboty i pierwszą częścią różańca, a następne o 12.00, 14.30 z Koronką i 17.30.
  6. Za tydzień w Niedzielę Trójcy św., 4 czerwca, ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby diecezji, a po każdej Mszy św. zbiórka na budujące się kościoła. Natomiast o godzinie 11.30 Msza św. w intencji całej społeczności Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z Absolwentami w 150. rocznicę Szkolnictwa Handlowego i Ekonomicznego w Kaliszu.
  7. Informujemy o autokarowej pielgrzymce do Częstochowy, szczególnie dla dzieci z Pierwszej Komunii św. i Rocznicy w sobotę 24 czerwca br. Rano o godz. 6.50 spotykamy się w dolnym kościele na modlitwie, wyjazd o godz. 7.00, a o godz. 11.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem. Powrót do godz. 21.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60 zł.
  8. W gablotach wywieszony jest harmonogram powstającego dzieła Wieczystej Adoracji. Deklaracje można zabierać ze stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową: www.adoramustechriste.pl/pl/kalisz.
  9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i książki pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu” autorstwa p. Jerzego Bielawskiego, która jest dostępna w zakrystiach i w kancelarii.
  10. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.