OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Trójcy Świętej 4 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej jako Dzień Dziękczynienia. W narodowym Sanktuarium św. Józefa odpust Opieki św. Józefa – Msza św. w intencji Miasta Kalisza o godz. 12.30. Na pamięć przywołajmy także wizytę św. Jana Pawła II w naszym mieście z racji 26. rocznicy od tego wydarzenia.
 2. Gościmy w naszej Parafii p. Martę Przybyła, która podzieli się świadectwem z możliwością nabycia książki jej autorstwa.
 3. Ofiary z dzisiejszej tacy będą przeznaczone na potrzeby diecezji, a po każdej Mszy św. zbiórka na budujące się kościoły, a w przyszłą niedzielę zbiórka na uczelnie katolickie.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe z lektura fragmentów o modlitwie z Katechizmu Kościoła Katolickiego.
 5. We wtorek 6 czerwca po Mszy św. o godz. 18.00 i nabożeństwie czerwcowym modlitwa ku czci św. Michała Archanioła.
 6. W czwartek 8 czerwca uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św., które będą odprawiane już w środę o godz. 18.00 i w sam dzień o godz. 7.00, 8.30. 10.00 11.30 i 13.00 oraz o godz. 17.00. po której wyruszy procesja ulicami: Asnyka, Polną, Górnośląską, Legionów i powrót do Polnej i Asnyka z błogosławieństwem na cztery strony świata przed naszym sanktuarium. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 18.30. Zapraszamy do włączenia się służby liturgicznej, asysty do niesienia baldachimu, chorągwi sztandarów, feretronów, a dziewczynek do niesienia poduszek i sypania kwiatków, także przez całą oktawę, włącznie do 15 czerwca. O ile to możliwe, zachęcamy do przystrojenia naszych domów, a zwłaszcza wyznaczonej trasy i przestawienie samochodów.
 7. W kościele Św. Mikołaja w niedzielę 11 czerwca o godz. 12.30 Msza św. w 770-lecie fundacji Kaliskiej Katedry z wprowadzeniem relikwii bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.
 8. W piątek 16 czerwca po dodatkowej Mszy św. o godz. 20.00 tradycyjnie wyruszy Droga Uwielbienia. Szczegóły na plakacie.
 9. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy, szczególnie dla dzieci z Pierwszej Komunii św. i Rocznicy w sobotę 24 czerwca br. Rano o godz. 6.50 spotykamy się w dolnym kościele na modlitwie, wyjazd o godz. 7.00, a o godz. 11.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem. Powrót do godz. 21.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60 zł.
 10. W gablotach wywieszony jest harmonogram powstającego dzieła Wieczystej Adoracji. Deklaracje można zabierać ze stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową: www.adoramustechriste.pl/pl/kalisz.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m. in. jest nowy numer Opiekuna, a w nim ciekawy artykuł na temat współczesnych trudności W dobie telefonów komórkowych i internetu oraz książki pt.: ,,Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu autorstwa p. Jerzego Bielawskiego, która jest dostępna w zakrystiach i w kancelarii.
 12. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa