OGŁOSZENIA PARAFIALNE X Niedziela Zwykła11 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiaj decyzją władzy duchownej po każdej Mszy św. zbiórka na uczelnie katolickie, a w kościele św. Mikołaja o godz. 12.30 Msza św. w 770-lecie fundacji Kaliskiej Katedry z wprowadzeniem relikwii bł. Stefana kard. Wyszyńskiego.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętsze-go Serca Pana Jezusa z lekturą fragmentów o modlitwie z Katechizmu Kościoła Katolickiego, które są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. We wtorek 13 czerwca po wieczornej Mszy św. różaniec fatimski oraz procesja wokół świątyni z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa z rozważaniem o modlitwie.
 4. W czwartek 15 czerwca na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie oktawy Bożego Ciała, a w dolnym kościele, ok. godz. 19.00, spotkanie, dla osób które chcą się włączyć w organizację pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z Grupą Białą.
 5. W piątek 16 czerwca będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów, a po dodatkowej Mszy św. o godz. 20.00 tradycyjnie wyruszy „Droga Uwielbienia”. Szczegóły na plakacie.
 6. W niedzielę 18 czerwca ofiary na tacę przeznaczone będą na sprawy gospodarcze, a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. W tym dniu ok. godz. 16.30 od Księży Jezuitów wyruszy procesja do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy, szczególnie dla dzieci z Pierwszej Komunii św. i Rocznicy w sobotę 24 czerwca br. Rano o godz. 6.50 spotykamy się w dolnym kościele na modlitwie, wyjazd o godz. 7.00, a o godz. 11.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem. Powrót do godz. 21.00. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt 60 zł.
 8. W gablotach wywieszony jest harmonogram powstającego dzieła Wieczystej Adoracji. Deklaracje można zabierać ze stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową:
  www.adoramustechriste.pl/pl/kalisz.
 9. Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej prowadzi rekrutację na studium teologiczno – katechetyczne na nauczycieli lub osób posiadających tytuł magistra (studia podyplomowe). Ukończenie studium daje kwalifikacje do nauczania religii. Informacje
  i zgłoszenia pod adresem mailowym insty-tut@diecezja.kalisz.pl, tel. 501 647 844.
 10. Diecezjalne Studium Organistowskim w Kaliszu ogłasza ter-miny egzaminów wstępnych, tj.: 24 czerwca o godz. 11.00 oraz
  2 września br., o godz. 9.00. Informacji udziela dyrektor Studium dr Krzysztof Niegowski, tel.: 605-069-848, e-mail:
  niegowski.krzysztof@gmail.com
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz książki pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu” autorstwa
  p. Jerzego Bielawskiego, która jest dostępna w zakrystiach i w kancelarii.
 12. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.