OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI Niedziela Zwykła 18 czerwca 2023 r.

 1. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone będą na sprawy gospodarcze, a po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Natomiast ok. godz. 16.30 od Księży Jezuitów wyruszy procesja do Narodowego Sanktuarium św. Józefa, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – zapraszamy do reprezentowania naszej parafii przez poczet sztandarowy. Osoby chętne niech zgłoszą się do zakrystii.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z lekturą fragmentów o modlitwie z Katechizmu Kościoła Katolickiego, które są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy św.
 3. W poniedziałek z racji 19. dnia miesiąca wzywajmy wstawiennictwa św. Józefa.
 4. W piątek 23 czerwca módlmy się w intencji dzieci i młodzieży kończących rok szkolny i katechetyczny, szczególnie na dodatkowej Mszy św. o godz. 8.00 w górnym kościele. Tego dnia wzywajmy wstawiennictwa św. o. Pio, polecajmy wszystkich Ojców, z racji ich dnia i Siostrę Przełożoną Wandę Bursiewicz w jej patronalne święto, dziękując za oddaną pracę jako nauczyciela religii w szkole i parafii.
  Na wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczniemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela patrona ks. kanonika Jana Ludwiczaka, za którego módlmy się w dzień imienin, wyrażając naszą wdzięczność za posługę duszpasterską.
 5. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy w sobotę 24 czerwca rozpocznie się rano o godz. 6.50 w dolnym kościele modlitwą, wyjazd o godz. 7.00, a o godz. 11.00 Msza św. przed Cudownym Obrazem.
  Powrót do godz. 21.00. Zapisy w kancelarii parafialnej – zostało kilka wolnych miejsc. Koszt 60 zł.
 6. W gablotach wywieszony jest harmonogram powstającego dzieła Wieczystej Adoracji.  Deklaracje można zabierać ze stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową: www.adoramustechriste.pl/pl/kalisz
 7. Od 15 czerwca rozpoczęła się rekrutacja kandydatów do kapłaństwa z diecezji kaliskiej. Bliższe szczegóły w kancelarii parafialnej.
 8. Instytut Teologiczny Diecezji Kaliskiej prowadzi nabór na studium teologiczno – katechetyczne dla nauczycieli lub osób
  posiadających tytuł magistra (studia podyplomowe). Ukończenie studium daje kwalifikacje do nauczania religii. Informacje i zgłoszenia pod adresem mailowym instytut@diecezja.kalisz.pl, tel. 501 647 844.
 9. Diecezjalne Studium Organistowskie w Kaliszu ogłasza terminy egzaminów wstępnych, tj.: 24 czerwca o godz. 11.00 oraz 2 września br., o godz. 9.00. Informacji udziela dyrektor Studium dr Krzysztof Niegowski, tel.: 605-069-848, e-mail: niegowski.krzysztof@gmail.com 
 10. Już informujemy o rekolekcjach dla ministrantów: w dniach 10-13 lipca w wieku od 8 do 13 lat oraz o biegowej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 11-13 sierpnia od 14 lat. Szczegóły u opiekuna ministrantów, ks. Mateusza.
 11. W sobotę 16 września w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się Msza św. za Jubilatów obchodzących 25 i 50-lecie sakramentu małżeństwa. Prosimy o zgłoszenie się do 30 czerwca do kancelarii parafialnej wszystkich jubilatów chcących wziąć udział w tej uroczystości, w celu podania potrzebnych danych o co prosi Kuria Diecezjalna.
 12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. jest nowy numer „Opiekuna” oraz książki o historii naszej parafii, dostępnej w zakrystiach i w kancelarii.
 13. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.