OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła 25 czerwca 2023 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z lekturą fragmentów o modlitwie z Katechizmu Kościoła Katolickiego, które są odprawiane do końca miesiąca, codziennie po wieczornej Mszy św.
 2. W czwartek 29 czerwca uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. wigilijna z tej uroczystości już w środę o godz. 18.00, podczas której będziemy szczególnie modlić się za Księdza Proboszcza z racji jego imienin. Natomiast w sam dzień Msze św. w górnym kościele o godz. 7.00, 15.15 po Koronce i 18.00. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Stolicy Apostolskiej tzw. Świętopietrze.
 3. W pierwszą sobotę miesiąca 1 lipca, różaniec wynagradzający po Mszy św. o 7.00, o 12.00, o 14.30 z Koronką i o godz. 17.30.
 4. W gablotach wywieszony jest harmonogram powstającego dzieła Wieczystej Adoracji.
  Deklaracje można zabierać ze stolików w górnym kościele oraz w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon. Istnieje też możliwość zapisania się przez stronę internetową:
  www.adoramustechriste.pl/pl/kalisz
  Pozostało jeszcze 20 wolnych godzin.
 5. Już informujemy o rekolekcjach dla ministrantów: w dniach 10-13 lipca w wieku od 8 do 13 lat oraz o biegowej pielgrzymce na Jasną Górę w dniach 11-13 sierpnia od 14 lat. Szczegóły u opiekuna ministrantów, ks. Mateusza.
 6. W sobotę 16 września w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się Msza św. za Jubilatów obchodzących 25 i 50-lecie sakramentu małżeństwa. Prosimy o zgłoszenie się do 30 czerwca do kancelarii parafialnej wszystkich jubilatów chcących wziąć udział w tej uroczystości, w celu podania potrzebnych danych o co prosi Kuria Diecezjalna.
 7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz książki o historii naszej parafii, dostępnej w zakrystiach i w kancelarii. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.