OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXIII Niedziela Zwykła19 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich i w związku z tym za tydzień, po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiar na ten cel, które w połowie przeznaczone będą na Caritas parafialną.
  Z racji 19. dnia miesiąca polecajmy się wstawiennictwu św. Józefa, a w przypadającą dzisiaj trzecią niedzielę miesiąca taca inwestycyjna przeznaczona będzie na sprawy gospodarcze.
  W tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy ofiarują swoją modlitwę oraz duchową i materialną pomoc naszemu sanktuarium i informujemy, że na ten moment jesteśmy w kontakcie z profesorami Politechniki Wrocławskiej, którzy wykonują ekspertyzy budowlane, a które wpisują się w prace całościowego projektu dotyczącego remontu naszego kościoła.
 2. Także dzisiaj zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych na spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele.
 3. W piątek 24 listopada nauka przedchrzecielna po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W sobotę 25 listopada rozpocznie się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów, która potrwa do 2 grudnia br. Szczegóły na plakacie.
 5. W przyszłą niedzielę 26 listopada w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarocinie odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży połączony z Diecezjalnym Dziękczynieniem za ŚDM w Lizbonie. Szczegóły na plakacie. Tego dnia ulicami Kalisza przejdzie Procesja
  Różańcowa w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 11.30 w parafii św. Papieża Jana Pawła II, a zakończenie ok. godz. 15.00 przy pomniku na placu św. Józefa.
 6. Zwolniły się następujące godziny adoracji: we wtorek – 15.00-16.00, w środę – 13.00-14.00, w czwartek – 4.00-5.00. Osoby chętne niech zgłoszą się w zakrystii bądź wypełnią deklarację.
 7. Wypominki roczne w intencji zmarłych, które rozpoczną się od pierwszej Niedzieli Adwentu, możemy zgłaszać w kancelarii parafialnej do środy 29 listopada.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m. in. jest nowy numer „Opiekuna”, a w nim artykuły: o znanym portugalskim pomniku Chrystusa Króla i o tym, dlaczego niektórym on przeszkadza, relacja i świadectwo osoby, która w schronisku dla bezdomnych w Słupi prowadzonym przez Caritas rozpoczęła swoje życie na nowo, oraz artykuł na temat żywności, która nadaje się do spożycia, a mimo to w miliardach ton jest marnowana i co z tym zrobić. Do nabycia są także kalendarze na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD oraz książka o historii naszej Parafii, która jest dostępna w zakrystiach oraz w kancelarii parafialnej.
 9. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.