OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela Zwykła 12 listopada 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie. Po każdej Mszy św. możliwość złożenia ofiar na ten cel.
 2. Kandydatów do bierzmowania ze szkół podstawowych zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 na spotkanie w dolnym kościele, a w przyszłą niedzielę spotkanie dla kandydatów ze szkół ponadpodstawowych.
 3. Także dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy pątników z Grupy Białej Kaliskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, a po niej na agapę.
 4. Zachęcamy również do wzięcia udziału w koncercie pt. „Pieśni Polskie – zaśpiewajmy razem”, który rozpocznie się o godz. 19.30 w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Kaliszu. Wstęp wolny. Program na plakacie.
 5. W poniedziałek 13 listopada zapraszamy na Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18.00. Przynieśmy świece.
 6. W sobotę 18 listopada odbędzie się XVI Spotkanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio diecezji kaliskiej w Wołczynie. Osoby, które chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu, prosimy by zgłosiły się w kancelarii parafialnej. Szczegóły na plakacie.
 7. Za tydzień 19 listopada będziemy obchodzić VII Światowy Dzień Ubogich, a w naszej diecezji będziemy szczególnie polecać się wstawiennictwu Świętego Józefa. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca inwestycyjna przeznaczona będzie na sprawy gospodarcze. W tym miejscu pragniemy poinformować, że w ostatnim czasie przybyli do naszego sanktuarium profesorowie z Politechniki Wrocławskiej w celu dokonania ekspertyz budowlanych, które wpisują się w prace całościowego projektu dotyczącego remontu naszego kościoła.
 8. Zwolniły się następujące godziny adoracji: w środę – 13.00-14.00, w czwartek – 4.00-5.00 oraz w sobotę – 16.00-17.00. Osoby chętne niech zgłoszą się w zakrystii bądź wypełnią deklarację.
 9. W niedzielę 26 listopada w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarocinie odbędzie się Światowy Dzień Młodzieży połączony z Diecezjalnym Dziękczynieniem za ŚDM w Lizbonie. Szczegóły na plakacie.
 10. Wypominki roczne w intencji zmarłych, które rozpoczną się od pierwszej Niedzieli Adwentu, możemy zgłaszać w kancelarii parafialnej do środy 29 listopada.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, kalendarzy na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD oraz książki o historii naszej Parafii, która jest dostępna w zakrystiach oraz w kancelarii parafialnej.
 12. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.