OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata 26 listopada 2023 r.

  1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrystusa Króla Wszechświata i swoje święto patronalne przeżywa Akcja Katolicka oraz Eucharystyczny Ruch Młodych i Liturgiczna Służba Ołtarza. Jak zapowiadaliśmy tydzień temu dzisiaj po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiar na ubogich, które po połowie przeznaczone będą na Caritas parafialną i diecezjalną.
  2. Także dzisiaj w kościele pw. Chrystusa Króla w Jarocinie obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży połączony z Diecezjalnym Dziękczynieniem za ŚDM w Lizbonie. Szczegóły na plakacie. Natomiast ulicami naszego miasta przejdzie Procesja Różańcowa w intencji naszej Ojczyzny. Rozpoczęcie o godz. 11.30 w parafii św. Papieża Jana Pawła II, a zakończenie ok. godz. 15.00 przy pomniku na placu św. Józefa.
  3. Wypominki roczne w intencji zmarłych, które rozpoczną się od pierwszej Niedzieli Adwentu, możemy zgłaszać w kancelarii parafialnej do środy 29 listopada.
  4. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. przed każdą Mszą św. Tego dnia rozpoczyna się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Szczegóły na plakatach.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec Wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 7.00, o 12.00, o 14.30 z Koronką oraz o godz. 17.30. Tego dnia będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Świętości Życia – główne obchody w Narodowym Sanktuarium św. Józefa, rozpoczęcie o godz. 11.00.
  6. Zwolniły się następujące godziny adoracji: we wtorek – 15.00-16.00, w środę – 13.00-14.00, w czwartek – 4.00-5.00. Osoby chętne niech zgłoszą się w zakrystii bądź wypełnią deklarację.
  7. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas szkół ponadpodstawowych po Mszy św. o godz. 11.30 w dolnym kościele, a o godz. 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
  8. Trwają zapisy na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Ljubljanie. Szczegóły na plakacie.
  9. W dniach od 3 grudnia 2023 do 7 stycznia 2024 za zgodą Stolicy Apostolskiej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami nawiedzając Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny przy żłóbku w Kobylinie.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, kalendarzy na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD oraz książki o historii naszej Parafii, która jest dostępna w zakrystiach oraz w kancelarii parafialnej. Na prośbę Parafian przy chrzcielnicy są wyłożone do nabycia świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny.
  11. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.