OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023 r.

 1. Rozpoczynamy czas Adwentu, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca taca przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 2. Po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas szkół ponadpodstawowych w dolnym kościele, a za tydzień dla szkół podstawowych.
 3. Także dzisiaj o godz. 17.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 4. W tygodniu od poniedziałku do piątku zapraszamy na Jutrznię – ranną modlitwą Kościoła w dolnym kościele o godz. 6.00, a także na Msze św. roratnie: w dni powszednie o godz. 7.00, a od poniedziałku do piątku dla rodzin z dziećmi o godz. 18.00. Przynieśmy świece i lampiony.
 5. We wtorek, 5 grudnia, na wieczorną Mszę św. zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła, a po niej na nabożeństwo.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 grudnia, diecezjalna nowenna o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w sanktuarium św. Józefa od godz. 17.00 modlitwa w intencji rodzin i obrony życia.
 7. W piątek, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz.: 7.00, 12.00 (w Godzinie Łaski), o 15.15 po Koronce oraz o godz. 18.00, podczas której odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy św. zapraszamy na czuwanie modlitewne, po którym rozpocznie się Jerycho Różańcowe jako dziękczynienie za powstanie dzieła Kaplicy Wieczystej Adoracji w naszej Parafii. Zakończenie tej 24-godzinnej modlitwy następnego dnia w sobotę na Mszy św. o godz. 18.00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Zapraszamy do udziału w naszych parafialnych Rekolekcjach Adwentowych wraz z nawiedzeniem relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque w dniach od 9 do 13 grudnia, które poprowadzi ks. Krzysztof Zimończyk ze Zgromadzenia Księży Najświętszego Serca Jezusowego. Plan rekolekcji jest następujący:
  • w sobotę (9 grudnia) o godz. 18.00 wprowadzenie relikwii i Msza św. z nauką rekolekcyjną;
  • w niedzielę (10 grudnia) Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.:
   7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 (w Domu Kombatanta) oraz o godz. 18.30; po każdej Mszy św. możliwość uczczenia relikwii św. Małgorzaty Marii Alacoque;
  • w poniedziałek (11 grudnia) Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych o godz.:
   7.00 i 15.15 po Koronce, natomiast o godz. 18.00 i 20.00 Msze św. z nauką rekolekcyjną. Po każdej Mszy św. nabożeństwo wstawiennicze w intencjach podanych przez parafian;
  • we wtorek (12 grudnia) możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty i Pojednania pół godziny przed każdą Mszą św., które będą odprawiane o godz.:
   7.00,15.15 po Koronce, 18.00 i 20.00; po każdej Mszy św. nabożeństwo przebłagalne;
  • w środę (13 grudnia) Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz.:
   7.00, 15.15 po Koronce, 18.00 oraz o godz. 20.00, po każdej Mszy św. błogosławieństwo relikwiarzem z łaską odpustu zupełnego.
   Ofiary zbierane we wtorek i środę będą przeznaczone na dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Księdza Rekolekcjonistę. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablotach.
 9. W przyszłą niedzielę 10 grudnia Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie ze zbiórką ofiar przeznaczonych na ten cel.
 10. Trwają zapisy na wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize w Ljubljanie. Szczegóły na plakacie.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m. in. jest nowy numer Opiekuna, a w nim ciekawe artykuły: „Adwent u pradziadków”, czyli o dawnych zwyczajach przeżywania Adwentu z kozim czwartkiem, pochodem Starych Józefów, o grze na ligawach oraz o stanowych Roratach; reportaż z nawiedzenia relikwii bł. Rodziny Ulmów w naszej diecezji; a także rozmowa z ks. prałatem L. Szkopkiem, długoletnim dyrektorem radia Rodzina, które w grudniu obchodzi 25-lecie swojej działalności. Są także kalendarze na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD oraz książka o historii naszej Parafii, która jest dostępna w zakrystiach oraz w kancelarii parafialnej. Na prośbę Parafian przy chrzcielnicy są wyłożone świece Caritas oraz poświęcone opłatki na stół wigilijny, z których dobrowolna ofiara przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.
 12. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.