OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVIII Niedziela Zwykła 15 października 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Dzień Papieski z możliwością złożenia ofiar po każdej Mszy św. na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, a ofiary z tacy z racji trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczone będą na przystosowanie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu i instalacji nowego węzła cieplnego w kotłowni kościoła. Także dzisiaj przeżywamy Dzień Dziecka Utraconego i Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do wspólnej modlitwy do parafii św. Rodziny w Kaliszu, przy ul. Śródmiejskiej 43: o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a o godz. 19.00 spotkanie w domu parafialnym. Natomiast w kościele katedralnym zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. bp Łukasza Buzuna, a po niej będzie spektakl słowno-muzyczny Zamek Wewnętrzny na podstawie słów św. Teresy od Jezusa przygotowany przez Zespół Muzyki Sakralnej Lumen.
 2. A w naszej parafii dzięki wsparciu Urzędu Miasta Kalisza o godz. 19.30 w dolnym kościele ostatni koncert w ramach VII edycji Wieczorów Organowych Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią artyści ze Szwajcarii: Bar Zimmermann – obój barokowy i flety proste oraz Weronika Paine – organy.
 3. Zapraszamy na modlitwę różańcową: w niedzielę o godz. 18.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00, a dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o 17.30.
 4. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tworzącym Kaplicę Wieczystej Adoracji. Do uzupełnienia została już tylko jedna godzina w sobotę od 16.00 do 17.00.
 5. W poniedziałek 16 października 45. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Papieża.
 6. W czwartek z racji 19. dnia miesiąca módlmy się przez wstawiennictwo św. Józefa.
 7. W sobotę 21 października Diecezjalna Pielgrzymka Wspólnot Różańcowych w Sanktuarium św. Józefa od godz. 11.00.
 8. Za tydzień w niedzielę 22 października taca przeznaczona jest na tzw. Świętopietrze, czyli na utrzymanie Stolicy Apostolskiej, a ofiary przy wyjściu z kościoła na misję. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół podstawowych, a po niej spotkanie w dolnym kościele.
 9. Możemy zgłaszać modlitwę wypominkową w intencji zmarłych.
 10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD oraz książki o historii naszej Parafii dostępnej w zakrystiach oraz w kancelarii parafialnej.
 11. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.