OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIX Niedziela Zwykła 22 października 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Misje Sercem Kościoła”, który rozpoczyna Tydzień poświęcony misjom i z tej racji po każdej Mszy św. możliwości złożenia dobrowolnych ofiar na ten cel. Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona jest na tzw. Świętopietrze, czyli na utrzymanie Stolicy Apostolskiej.
  Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół podstawowych, a po niej spotkanie w dolnym kościele. Za tydzień 29 października spotkanie dla kandydatów ze szkół ponadpodstawowych.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową: w niedzielę o godz. 18.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00, a dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o 17.30.
 3. W poniedziałek 23 października módlmy się przez wstawiennictwo św. o. Pio.
 4. Na prośbę papieża Franciszka, piątek 27 października będziemy przeżywać jako dzień modlitwy, postu i pokuty w intencji pokoju. Tego dnia po wieczornej Mszy św. nauka przedchrzcielna.
 5. Duszpasterstwo Rodzin diecezji Kaliskiej oraz Fundacja Custos Bonarum zapraszają na cykl spotkań dla małżonków. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej: www.drdk.pl
 6. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w Korowodzie Świętych, który rozpocznie się 31 października o godz. 16.30 w kościele p.w. św. Rodziny skąd wyruszy korowód do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. Szczegóły na plakacie.
 7. Możemy zgłaszać modlitwę wypominkową w intencji zmarłych.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m. in. jest nowy numer Opiekuna, a w nim ciekawe artykuły: „Żegnam cię mój świecie” – jak kiedyś podchodzono do śmierci, co to jest śmiertnica, albo giezło?; „Dlaczego stroimy groby?” – i odpowiedź na pytanie, czy to symbol pamięci czy kolejne komercyjne święto?; „Śmierć nowy początek” – czyli szukanie odpowiedzi na pytanie, jak odzyskać pokój ducha po śmierci bliskiej osoby? Do nabycia są także kalendarze na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD oraz książki o historii naszej Parafii dostępne w zakrystiach oraz w kancelarii parafialnej.
 9. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.