OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVII Niedziela Zwykła 8 października 2023 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętego Franciszka, dziękując Dobremu Bogu za Dzieło Stworzenia. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych, a po niej na spotkanie w dolnym kościele.
 2. Zapraszamy na modlitwę różańcową w tym tygodniu: w niedzielę o godz. 18.00, dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00, a dla dorosłych i młodzieży od poniedziałku do soboty o 17.30, z wyjątkiem piątku 13 października, kiedy będziemy odmawiać różaniec fatimski po Mszy św. o godz. 18.00, na który przynieśmy świece.
 3. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tworzącym Kaplicę Wieczystej Adoracji. Do uzupełnienia są jeszcze wolne następujące godziny:
  Czwartek – 15.00-16.00
  Sobota – 14.00-15.00 i 16.00-17.00
  Osoby chętne mogą zgłaszać się w zakrystii i w kancelarii parafialnej lub dzwonić bezpośrednio do koordynatorów wypisanych na ulotce z obrazem monstrancji.
 4. Za tydzień 15 października w trzecią niedzielę miesiąca ofiary na tacę będą przeznaczone na sprawy gospodarcze. Tego dnia będziemy przeżywać Dzień Papieski oraz Dzień Dziecka Utraconego. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiar do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tego dnia w kościele katedralnym zostanie odprawiona Msza św. o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. bp Łukasza Buzuna, a po niej będzie spektakl słowno-muzyczny Zamek Wewnętrzny na podstawie słów św. Teresy od Jezusa przygotowany przez Zespół Muzyki Sakralnej Lumen. Natomiast Duszpasterstwo Rodzin Dzieci Utraconych zaprasza do wspólnej modlitwy do parafii św. Rodziny w Kaliszu, przy ul. Śródmiejskiej 43: o godz. 17.30 różaniec, o godz. 18.00 Msza św., a o godz. 19.00 spotkanie w domu parafialnym.
 5. Tego dnia w naszym sanktuarium o godz. 19.30 w dolnym kościele ostatni koncert w ramach VII edycji Wieczorów Organowych Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią artyści ze Szwajcarii: Bar Zimmermann – obój barokowy i flety proste oraz Weronika Paine – organy.
 6. Od czwartku 19 października do 21 października w Kaliszu odbędzie się Krajowe Forum Młodych i w związku z tym, jako Diecezja poszukujemy rodzin, które przyjmą uczestników tego wydarzenia na dwa noclegi. Transport i wyżywienie zapewniają organizatorzy. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 7. Szkoła Biblijna Diecezji Kaliskiej zaprasza na kolejny cykl wykładów, które będą odbywać się od października do czerwca w trzecią sobotę miesiąca w auli Technikum im. św. Józefa w Kaliszu w godz. od 09.00 do 13.00. Pierwsze spotkanie 21 października. Wykłady mają charakter otwarty, dlatego na każdym etapie można dołączyć do grona słuchaczy. Szczegółowe informacje na stronie: www.szkolabiblijna.kalisz.pl.
 8. Możemy już zgłaszać modlitwę wypominkową w intencji zmarłych.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD oraz książki o historii naszej Parafii dostępna w zakrystiach oraz w kancelarii parafialnej. Jest także nowy numer Opiekuna, a w nim relacja z inauguracji Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium
 10. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.