OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Zwykła

29 stycznia 2023 r.

 1. Wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim Parafianom, którzy przyjęli w swoich domach Księży w ramach wizyty duszpasterskiej i dziękujemy
  za okazaną życzliwość oraz składane ofiary.
 2. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na utrzymanie kleryków Diecezji Kaliskiej.
 3. W czwartek 2 lutego będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, które jest przeżywane jako Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze święte w górnym kościele o godz. 7.00, 15.15 po Koronce i 18.00, podczas których będziemy błogosławić świece. Natomiast
  po Mszy św. o godz. 18.00 nowi członkowie Żywe-go Różańca złożą osobisty akt oddania się Matce Bożej. W tym miejscu zachęcamy wszystkich do włączania się w tę formę modlitwy.
  Informujemy także, że spotkanie formacyjne tej grupy zostaje przełożone z niedzieli 5 lutego na niedzielę 12 lutego br.
 4. Tego dnia będzie przypadał także pierwszy czwar-tek miesiąca z diecezjalną nowenną o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z modlitwą w Godzinie Miłosierdzia, a w Narodowym Sanktuarium św. Józefa od godz. 17.00 modlitewne spotkanie w intencji rodzin i obrony życia.
 5. W pierwszy piątek miesiąca 3 lutego spowiedź św. przed Mszami św.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca 4 lutego nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem po Mszy św. o godz. 7.00, 12.00,
  14.30 i 17.30. Tego dnia do chorych uda się tylko ks. Rafał, natomiast ks. Mateusz umówi się ze wszystkimi na późniejszy termin.
 7. Za tydzień taca przeznaczona będzie na potrzeby Diecezji, a po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na rzecz zakonów klauzurowych – Sióstr: Klarysek w Kaliszu, Karmelitanek w Niedźwiadach, Klarysek Kapucynek w Ostrowie Wlkp. oraz Kamedułek w Złoczewie.
 8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, słu-chania Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni oraz oglądania internetowej telewizji Dom Józefa.