OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Zwykła

22 stycznia 2023 r.

 1. Trwamy w Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który zakończy się we wtorek 25 stycznia w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Natomiast dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego.
 2. W naszych modlitwach pamiętajmy także o naszych Dziadkach, którzy obchodzą swoje święto.
 3. Formacja dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na Mszy św. o godz. 11.30, a po niej spotkanie.
 4. W poniedziałek 23 stycznia na wieczorną Mszę św. zapraszamy czcicieli św. o. Pio.
 5. W środę 25 stycznia przypada II rocznica nominacji bpa Damiana Bryla na biskupa kaliskiego. Tego dnia otoczmy Księdza Biskupa szczególną modlitwą.
 6. W czwartek 26 stycznia będziemy przeżywać Dzień Islamu.
 7. W piątek 27 stycznia Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, a po wieczornej Mszy św. nauka przedchrzcielna.
 8. W sobotę 28 stycznia o godz. 16.30 w kościele ojców jezuitów w Kaliszu odbędzie się charytatywny koncert kolęd na rzecz pomocy dla chrześcijan
  w krajach dotkniętych wojną i prześladowaniami religijnymi. Wystąpi Chór Bazyliki Kaliskiej oraz wybitny harfista Michał Zator. Szczegóły na plakacie.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, słuchania Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni oraz oglądania internetowej telewizji Dom Józefa.
 10. Ze smutkiem informujemy o nagłej śmierci naszego byłego wikariusza Księdza Włodzimierza Muszalskiego, który zmarł w sobotę 21 stycznia.
  Polecajmy Go Bożemu Miłosierdziu w naszych modlitwach w oczekiwaniu na datę i miejsce pogrzebu. Osoby, które chciałyby wziąć udział w ostatnim
  pożegnaniu ks. Włodzimierza, niech do poniedziałku (do godz. 17.00) zgłoszą się do kancelarii parafialnej.
 11. Podajemy ostatni tydzień planu wizyty duszpasterskiej. Na kolędę dodatkową można umówić się osobiście w kancelarii parafialnej bądź telefonicznie w godzinach jej otwarcia.