OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła

  1. Dzisiejsza taca przeznaczona będzie na potrzeby Diecezji, a po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na zakony klauzurowe – Sióstr: Klarysek w Kaliszu, Karmelitanek w Niedźwiadach, Klarysek Kapucynek w Ostrowie Wlkp. oraz Kamedułek w Złoczewie.
  2. W pierwszy wtorek miesiąca, 7 lutego, na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła.
  3. W sobotę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes przypada Światowy Dzień Chorego. Sakrament Namaszczenia Chorych udzielany tradycyjnie tego dnia będzie przeniesiony na poniedziałek 27 marca na godz. 10.00 w czasie wizytacji parafialnej przez Biskupa Kaliskiego.
  4. Czynimy przygotowania do Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia tygodnia przez 24 godziny. W czasie wizyty duszpasterskiej zostawialiśmy deklaracje z możliwością zapisania się do czynnego uczestnictwa, które można jeszcze zabrać ze stolików w górnym kościele i kaplicy
    adoracji. Wypełnione składamy w kancelarii parafialnej lub wrzucamy do oznaczonych skarbon.
  5. W niedzielę 19 lutego będziemy gościć w naszej parafii Pana Adriana Pakułę, autora znanych w całej Polsce rekolekcji Oddanie 33. Pan Adrian opowie swoje świadectwo i zaprosi nas do przeżycia 33 dniowych rekolekcji, które zakończymy aktem oddania się Matce Bożej w uroczystość Zwiastowania NMP. Będzie też możliwość nabycia książek zawierających treść rekolekcji. Już teraz otaczajmy to wydarzenie naszą modlitwą.
  6. Wielkopostne Rekolekcje parafialne odbędą się od Środy Popielcowej 22 lutego do soboty 24 lutego, a szkolne do piątku 23 lutego. Przeprowadzi je nasz były wikariusz, ks. kanonik Dominik Wodniczak, proboszcz Parafii św. Rodziny w Ostrowie Wlkp. z grupą Szkoły Nowej Ewangelizacji.
  7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, słuchania Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni oraz oglądania internetowej telewizji Dom Józefa.