OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu

19 marca 2023 r.

 1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście:
  • Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na temat Eucharystii w niedziele o godz. 17.30; podczas nabożeństwa możliwość złożenia tradycyjnych ofiar na dekoracje do Grobu Pańskiego;
  • Jutrznia – ranna modlitwa Kościoła, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w dolnym kościele.
 2. Dzisiaj kalendarzowo przeżywamy dzień św. Józefa, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Główne obchody tej Uroczystości są przełożone na dzień jutrzejszy 20 marca z Mszami św. o godz. 7.00, 15.15 i 18.00, z suma odpustową w Bazylice św. Józefa o godz. 12.00.
 3. Taca w tę niedzielę przeznaczona jest na sprawy gospodarcze i ogrzewanie.
 4. Także dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych.
 5. W piątek 24 marca zapraszamy na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, która rozpocznie modlitewne Jerycho Różańcowe, które potrwa całą dobę do dnia następnego.
 6. Tego dnia po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.45, w dolnym kościele, sakrament pokuty i pojednania dla młodzieży i ich bliskich, którzy oczekują na bierzmowanie, którego udzieli im ks. Biskup Damian Bryl.
 7. W ramach przygotowań, które czynimy pragnąc włączyć się w dzieło Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia tygodnia przez 24 godziny, także w piątek o godz. 20.00, w dolnym kościele, pierwsze organizacyjne spotkanie dla wszystkich, którzy już złożyli pisemne deklaracje oraz dla tych, którzy chcieliby usłyszeć więcej informacji od samych organizatorów tej duchowej inicjatywy.
  Przypominamy, że deklaracje z możliwością zapisania się jeszcze do czynnego uczestnictwa w tej adoracji, można zabierać ze stolików w górnym kościele, a także w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii parafialnej bądź do oznaczonych skarbon.
 8. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień, który będziemy przeżywać jako Dzień Świętości Życia z 31. rocznicą powstania naszej Józefowej Diecezji. W tym miejscu przypominamy, że osoby, które odprawiają indywidualnie rekolekcje Oddanie 33 mogą odebrać Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa w formie drukowanej w zakrystiach bądź w kancelarii parafialnej i tego dnia przynieś go na wieczorną Mszę św. o godz. 18.00, kiedy to zakończy się Jerycho Różańcowe i uroczyście zawierzymy się Matce Bożej.
 9. W przyszłą niedzielę, 26 marca, przypada 1. rocznica śmierci ks. Biskupa Teofila Wilskiego. Pamiętajmy o naszym długoletnim Biskupie w modlitwie.
 10. Wszystkich wiernych zapraszamy na wizytację Biskupa Kaliskiego Damia-na Bryla w naszej sanktuaryjnej parafii w poniedziałek 27 marca:
  • godz. 10.00 – powitanie kanoniczne z Mszą św., sprawozdanie proboszcza i udzielenie sakramentu chorych;
  • godz. 11.30 – w dolnym kościele spotkanie z wiernymi przy herbacie;
  • godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji;
  • godz. 18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Dodatkowo Ksiądz Biskup spotka się z innymi rzeczywistościami parafii następnego dnia, we wtorek 28 marca.
 11. W piątek 31 marca wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 18.00. Tego dnia, jak każdego roku, przeżyjemy naszą wspólną parafialną Drogę Krzyżową w łączności z tymi, który wyruszą w trasę, w nieco innej formie – na dłuższej medytacji Męki Pańskiej w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, przypominając, że będzie to jedyna droga krzyżowa w tym dniu, a wiec nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.00 i 17.30.
 12. Informujemy, że Komunię św. możemy przyjmować w dowolnej formie: na rękę bądź do ust, we wszystkich miejscach rozdzielania Komunii św.
 13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz nowowydanej książki autorstwa Pana Jerzego Bielawskiego pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu”, w twardej oprawie, w pełnym kolorze, bogato ilustrowaną, o objętości 208 stron, można nabyć w zakrystiach i kancelarii parafialnej w cenie 70 zł.
 14. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.