OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu 26 marca 2023 r.

 1. W ramach nabożeństw pasyjnych w Wielkim Poście zapraszamy na Jutrznię – poranną modlitwę Kościoła, od środy do piątku o godz. 6.00 w dolnym kościele (nie będzie Jutrzni w poniedziałek i wtorek).
 2. Dzisiaj gościmy ks. Pawła Skrzypczaka z Kościana, który na wszystkich Mszach św. i nabożeństwie Gorzkich Żali o godz. 17.30 będzie głosił Słowo Boże zapraszające nas do modlitwy i zaangażowania się w powstającą w naszym Sanktuarium Kaplicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu 24 godziny na dobę. A w ramach przygotowań, które czynimy pragnąc włączyć się w to dzieło, przypominamy, że deklaracje z możliwością zapisania się do czynnego uczestnictwa można zabierać ze stolików w górnym kościele, a także w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii bądź do oznaczonych skarbon.
 3. Także dzisiaj pamiętajmy w naszych modlitwach o śp. bp Teofilu Wilskim w pierwszą rocznicę śmierci. Msza w jego intencji w Katedrze Kaliskiej o 12:30, a o 15:00 Koronka do Miłosierdzia Bożego przy grobie zmarłego na Cmentarzu Miejskim.
 4. W poniedziałek, 27 marca i we wtorek, 28 marca, zapraszamy wszystkich wiernych na wizytację Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla w naszej sanktuaryjnej parafii. W poniedziałek 27 marca:
  • godz. 10.00 – powitanie kanoniczne z Mszą św., sprawozdanie proboszcza i udzielenie sakramentu chorych;
  • godz. 11.30 – w dolnym kościele spotkanie z wiernymi przy herbacie;
  • godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji;
  • godz. 18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
   Dodatkowo Ksiądz Biskup spotka się z innymi rzeczywistościami parafii następnego dnia, we wtorek 28 marca.
 5. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji Pasterza naszej Diecezji z racji rocznicy Ingresu do Katedry Kaliskiej.
 6. W piątek 31 marca wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa (zapisy na www.edk.org.pl). Rozpoczęcie na Mszy św. o godz. 18.00. Po niej, w łączności z tymi, którzy wyruszą w trasę, rozpoczniemy naszą wspólną parafialną Drogę Krzyżową, ale w nieco innej formie – na dłuższej medytacji Męki Pańskiej w górnym kościele. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie, przypominając, że będzie to jedyna droga krzyżowa w tym dniu, a więc nie będzie drogi krzyżowej o godz. 17.00 i 17.30.
  Także tego dnia katecheza przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z modlitwą różańcową po Mszy św. o godz. 7.00, o 12.00, o 14.30 z Koronką i 17.30. Odwiedziny chorych.
 8. Za tydzień będziemy przeżywać Niedzielę Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św., a uroczysta procesja wokół kościoła o godz. 13.00, na którą zapraszamy dzieci wraz z rodzicami, grupy duszpasterskie oraz wszystkich wiernych. W tym dniu będziemy także gościć Państwo Martę i Cezarego Ol-szewskich, głównych koordynatorów Wieczystej Adoracji, którzy podzielą się świadectwem swojego zaangażowania w Wieczystą Adorację w Ciechanowie. W tym dniu przypada 18. rocznicy przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Modlitwa za przyczyną św. Papieża Polaka pod przewodnictwem Biskupa Kaliskiego w godzinie Miłosierdzia na placu św. Józefa.
 9. Już teraz zapraszamy do wspólnego przeżywania Wielkiego Tygodnia:
  • Wielki Czwartek: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00;
  • Wielki Piątek: Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00;
  • Wielka Sobota: poświęcenie pokarmów co pół godziny od 9:00 do 17:00 z moż-liwością złożenia ofiar na nasze sanktuarium;
  • Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 21:00 zakończona procesją rezurekcyjną.
   Przygotujmy się jak najlepiej do przeżywania Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Z kolei do naszego patronalnego Święta Miłosierdzia Bożego będziemy się przygotowywać poprzez Nowennę każdego dnia o godz. 15:00 począwszy od Wielkiego Piątku. Świętowanie naszego odpustu rozpoczniemy Nocą Miłosierdzia w sobotę 15 kwietnia. Pomoże nam w tym ks. dr hab. Piotra Rossa, który o godz. 20:00 wygłosi konferencję, a podczas Mszy św. o godz. 22.00 i w czasie niedzielnej Eucharystii odpustowej o godz. 12.00 wygłosi Słowo Boże.
 10. Informujemy, że Komunię św. możemy przyjmować w dowolnej formie: na rękę bądź do ust, we wszystkich miejscach rozdzielania Komunii św.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej oraz nowowydanej książki pt.: „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu”, która jest dostępna w zakrystiach i w kancelarii parafialnej.
 12. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.