OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 12 marca 2023 r.

 1. Nabożeństwa pasyjne w Wielkim Poście
  Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30;
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na temat Eucharystii w niedziele o godz. 17.30; podczas nabożeństwa możliwość złożenia tradycyjnych ofiar na dekoracje do Grobu Pańskiego;
  Jutrznia – ranna modlitwa Kościoła, od poniedziałku do piątku o godz. 6.00 w dolnym kościele.
 2. Jutro, w poniedziałek 13 marca zapraszamy na różaniec fatimski po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W piątek 17 marca w parafii św. Jadwigi Królowej w Ostrzeszowie spotkanie dla młodzieży Stand Up. Szczegóły w internecie.
 4. W przyszłą niedzielę 19 marca na Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Tego dnia szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Józefa. Natomiast główne obchody liturgicznych uroczystości ku czci św. Józefa są przełożone ze względu na czwartą niedzielę Wielkiego Postu na poniedziałek 20 marca z Mszami św. o godz. 7.00, 15.15 i 18.00.
 5. Nowowydaną książkę autorstwa Pana Jerzego Bielawskiego   pt.:
  „Siedemdziesiąt lat Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu”, w twardej oprawie, w pełnym kolorze, bogato ilustrowaną, o objętości 208 stron, można nabyć w zakrystiach i kancelarii parafialnej w cenie 70 zł.
 6. Dla osób, które odprawiają indywidualnie rekolekcje Oddanie 33 jest do odebrania Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa w formie drukowanej w zakrystiach bądź w kancelarii parafialnej. Po zakończeniu rekolekcji, wypełniony Akt przynosimy na Mszę św. w sobotę 25 marca na godz. 18.00.
 7. W dniach od 20 kwietnia do 6 maja 2023 r. jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Szczegóły wywieszone w gablocie.
 8. Czynimy przygotowania do Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu każdego dnia tygodnia przez 24 godziny. Deklaracje z możliwością zapisania się do czynnego uczestnictwa, można zabrać ze stolików w górnym kościele, a także w kaplicy adoracji i wypełnione złożyć w kancelarii parafialnej bądź do oznaczonych skarbon. Odpowiadając na częste pytanie, o sytuację, kiedy ktoś wyjątkowo nie będzie mógł być na adoracji, odpowiadamy, że będą wyznaczone osoby koordynatorów, którzy zadbają o zastępstwo.
 9. Informujemy, że Komunię św. możemy przyjmować w dowolnej formie: na rękę bądź do ust, we wszystkich miejscach rozdzielania Komunii św.
 10. Już teraz zapraszamy wszystkich wiernych na wizytację Biskupa Kaliskiego Damiana Bryla w naszej sanktuaryjnej parafii w poniedziałek 27 marca:
  • godz. 10.00 – powitanie kanoniczne z Mszą św., sprawozdanie proboszcza i udzielenie sakramentu chorych;
  • godz. 11.30 – w dolnym kościele spotkanie z wiernymi przy herbacie;
  • godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia w kaplicy adoracji;
  • godz. 18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.
  Dodatkowo Ksiądz Biskup spotka się z innymi rzeczywistościami parafii, także we wtorek 28 marca br.
 11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m. in. jest nowy numer Opiekuna, Gość niedzielny i Przewodnik Katolicki.
 12. Słuchajmy Radio Rodzina i inne katolickie rozgłośnie oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.