OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXIII Niedziela okresu zwykłego

13 listopada 2022 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek, które będą przeznaczone na działalność parafialnej i diecezjalnej Caritas. Równocześnie przypominamy, że możemy wspierać materialnymi darami nasz parafialny punkt Caritasu, który jest otwarty w każdą sobotę w godz. od 16.00 do 18.00 w salce z tyłu kościoła
 2. Także dzisiaj z racji 13. dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. różaniec fatimski. Przynieśmy świece.
 3. W czwartek 17 listopada po wieczornej Mszy św. spotkanie dla chętnych, którzy pragną rozważać niedzielne Słowo Boże. Początek w dolnym kościele.
 4. W sobotę, jak każdego 19. dnia miesiąca, będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Józefa.
 5. Za tydzień 20 listopada przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla. Kandydatów do bierzmowani ze szkół ponadpodstawowych zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, a później na spotkania w dolnym kościele. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca przeznaczona będzie na sprawy gospodarcze.
 6. Także tego dnia, który w Kościele będzie przeżywany jako Światowy dzień Młodzieży, od godziny 15.00 odbędzie się „Dzień Otwarty DomSpotu” w Kaliszu. Przygotowane będą różnego rodzaju zajęcia i wspólne spotkania, a całość zakończona będzie Mszą Świętą w intencji młodych w kościele Ojców Franciszkanów o godz. 18.00.
 7. W kancelarii parafialnej możemy zamawiać jeszcze wypominki roczne, którymi będziemy się modlić od pierwszej Niedzieli Adwentu.
 8. Komenda Miejska Policji w Kaliszu zaprasza na cykl spotkań uwrażliwiających na oszustów. Najbliższe spotkanie we wtorek 22 listopada o godz. 16.00 w Klubie Osiedlowych przy ul. Serbinowskiej 25.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, kalendarzy na rok 2023 za dobrowolną ofiarę jako wsparcie formacji naszych kleryków oraz świec Caritas.
  Słuchajmy Radio Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.