OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu

27 listopada 2022 r.

Rozpoczynamy czas Adwentu, a wraz z nim nowy rok liturgiczny i duszpasterski pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Zapraszamy na Msze św. roratnie: w dni powszednie o godz. 7.00 dla dorosłych, a od poniedziałku do piątku dla rodzin z dziećmi o godz. 18.00. Przynieśmy świece i lampiony.
O godz. 6.00, także od poniedziałku do piątku, w dolnym kościele, będziemy modlić się Jutrznią – ranną modlitwą Kościoła.
Dzisiaj zbiórka ofiar przy wyjściu ze świątyni na Kościół prześladowany.
Na Mszę św. o godz. 11.30, a następnie na spotkanie w dolnym kościele, zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas ósmych.
W naszym Sanktuarium głoszone są katechezy dla dorosłych i młodzieży we wtorki i czwartki o godz. 18.45 w dolnym kościele.
W pierwszy czwartek miesiąca diecezjalna nowenna o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w sanktuarium św. Józefa od godz. 17.00 modlitwa
w intencji rodzin i obrony życia.
Tego dnia po wieczornej Mszy św. rozważanie Słowa Bożego z najbliższej niedzieli. Początek w dolnym kościele.
W pierwszy piątek miesiąca pół godziny przed Mszami św. możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych, a nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP z różańcem po Mszy św.
o godz. 7.00, o 12.00, o 14.30 oraz o 17.30. Tego dnia będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Świętości Życia z uroczystymi obchodami w sanktuarium św. Józefa od godz. 11.00.
W przyszłą niedzielę 4 grudnia Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie ze zbiórką ofiar przeznaczonych na ten cel.
Tego dnia na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych, a o godz. 17.00 w dolnym kościele spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
Zapraszamy do udziału w naszych parafialnych Rekolekcjach Adwentowych w dniach od 3 do 7 grudnia, które poprowadzi ks. prof. dr hab. Andrzej Pryba ze Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny.
Nauki rekolekcyjne na Mszach św.:

 • w sobotę o godz. 18.00;
 • w niedzielę o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 17.00 (w Domu Kombatanta) oraz o godz. 18.30;
 • w poniedziałek o godz. 7.00, 15.15 po Koronce i 18.00;
 • we wtorek o godz. 7.00, 15.15 po Koronce i 18.00 z możliwością skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania pół godziny przed Mszami świętymi;
 • w środę o 7.00, 15.15 po Koronce oraz o godz. 18.00.
  Ofiary zbierane we wtorek i środę będą przeznaczone na dzieła ewangelizacyjne prowadzone przez Księdza Rekolekcjonistę. Program rekolekcji jest wywieszony w gablotach.
  Już teraz zapraszamy w czwartek 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP na Mszę św. o godz. 7.00, 12.00 (w Godzinie Łaski), o 15.15
  po Koronce oraz o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. dr Krzysztof Niciejewski, diecezjalny egzorcysta.
  Po tej Mszy św. będzie konferencja, nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła oraz czuwanie modlitewne zakończone błogosławieniem Najświętszym Sakramentem.
  Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, kalendarzy na rok 2023 jako wsparcia formacji naszych kleryków oraz opłatków na stół wigilijny z ofiarami na cele parafii i świec Caritas, które znajdują się na stoliku przy chrzcielnicy.
  W zakrystii na prośbę Fundacji Życie i Rodzina, za aprobatą Biskupa Kaliskiego, można jeszcze złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy mającej na celu wprowadzenie zakazu publicznego propagowania jakichkolwiek działań dotyczących możliwości przerywania ciąży.
  Słuchajmy Radio Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.