OGŁOSZENIA PARAFIALNE
III Niedziela Adwentu Gaudete


III Niedziela Adwentu Gaudete
11 grudnia 2022 r.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszych parafialnych rekolekcjach adwentowych oraz licznie przybyli 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, aby uczestniczyć we Mszach św. oraz w wieczornym spotkaniu z diecezjalnym Księdzem Egzorcystą, po którym była Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz czuwanie zakończone błogosławieństwem lourdzkim.
Dzisiaj, trzecią Niedzielą Adwentu, która w Kościele nazywana jest Niedzielą „Gaudete” czyli niedzielą radości, rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Po każdej Mszy św. przedstawiciele scholii „Iskierki Miłosierdzia Bożego” rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na działalność scholi.
Spotkanie kandydatów do bierzmowania na Mszy św. o godz. 11.30 z formacją w dolnym kościele dla klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, a za tydzień, 18 grudnia, dla klas VIII.
Także dzisiaj na godzinę 16.30 do dolnego kościoła zapraszamy parafialną radę z przedstawicielami grup duszpasterskich, nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. i koordynatorów synodalnych.
Zachęcamy również do udziału w procesji różańcowej ulicami miasta Kalisza, która rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11.30 w Parafii św. Jana Pawła II, a zakończy się ok. godz. 15.00 przy pomniku św. Jana Pawła II na placu przy Narodowym Sanktuarium św. Józefa.
We wtorek 13 grudnia po wieczornej Mszy św. różaniec fatimski. Przynieśmy świece.
W piątek 16 grudnia po Mszy św., ok. godz. 18.30, nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych. Tego dnia w ostrowskiej konkatedrze comiesięczne spotkanie dla młodzieży Stand Up, rozpoczęcie o godz. 19.30.
Za tydzień 17 grudnia trzecia niedziela miesiąca i z tej racji taca przeznaczona będzie na remonty i ogrzewanie kościoła.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, kalendarzy na rok 2023 jako wsparcia formacji naszych kleryków oraz opłatków na stół wigilijny z ofiarami na cele parafii i świec Caritas, które znajdują się na stoliku przy chrzcielnicy.
Słuchajmy katolickich stacji: Radio Rodzina, Radio Maryja i Radio Jasna Góra oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.