OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu

18 grudnia 2022 r.

Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona jest na: nowy węzeł cieplny, możemy zobaczyć czekające na instalację to ciekawe urządzenie w przedsionku dolnej zakrystii, wyświetlacze do tekstów pieśni do górnego, a także do dolnego kościoła oraz energię elektryczną, gazową i cieplną. Bóg zapłać za składane ofiary.
Spotkanie kandydatów do bierzmowania na Mszy św. o godz. 11.30 z formacją w dolnym kościele dla klas ósmych.
W poniedziałek 19 grudnia nasz diecezjalny Dzień Świętego Józefa.
W czwartek 22 grudnia Noc Konfesjonałów od godz. 19.00 do godz. 23.00 w dolnym kościele. Będzie obowiązywać jedna kolejka.
W piątek 23 grudnia na wieczorną Mszę św. zapraszamy czcicieli św. o. Pio.
W sobotę 24 grudnia na Mszy św. o godz. 7.00 rano zakończymy okres Adwentu i wejdziemy w przeżywanie głęboko wkorzenionej w naszą polską tradycję Wigilii. W tym dniu nie będzie Adoracji, Koronki do Miłosierdzia Bożego i Mszy św. o godz. 15.15 oraz 18.00, gdyż będziemy w domach z rodzinami. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
Okres Bożego Narodzenia rozpoczniemy Mszą św. w nocy o godz.: 24.00, połowa ofiar z Pasterki przeznaczona jest na obronę życia poczętego. W sam dzień Uroczystości w niedzielę 25 grudnia Msze św. o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i 18.30.
W poniedziałek 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywać Święto Świętego Szczepana z Mszami św. według stałego niedzielnego porządku. Ofiary z tego dnia zbierane na tacę przeznaczone będą na uczelnie katolickie.
Przy chrzcielnicy są wyłożone poświęcone opłatki na stół wigilijny – ofiary będą przeznaczone na potrzeby naszego Sanktuarium, a także świece Caritasu. Przedstawiciele Scholii „Iskierki Miłosierdzia” rozprowadzają sianko na stół wigilijny za dobrowolną ofiarę na ich rozwój.
Podajemy plan tegorocznej wizyty duszpasterskiej od 27 do 31 stycznia.
Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy na rok 2023 jako wsparcie formacji naszych kleryków. Słuchajmy katolickich rozgłośni radiowych i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.