OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela

8 listopada 2020 r.

1. W naszym Sanktuarium: w górnym kościele może przebywać 58 osób, w przejściu z górnego do dolnego kościoła po 2 osoby, na balkonach górnego kościoła po 2 osoby; w dolnym kościele 15 osób, w przedsionku do dolnego kościoła 2 osoby, 6 osób na balkonach z konfesjonałami, przed dolną zakrystią 2 osoby, w kaplicy adoracji 7 osób, w przedsionku do dolnego kościoła 2 osoby, w oratoriach: w większym 4 osoby, w mniejszym 2 osoby, w dwóch salkach po remoncie po 3 osoby, a w holu z aneksem 4 osoby.
Łącznie w naszym kościele może przebywać 113 osób.
2. Dzisiaj przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek dla prześladowanych Chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej.
3. Zapraszamy na ostatnie już wypominki oktawalne z różańcem dziś na godzinę 17.30, które zostaną połączone z modlitwą ku czci św. Michała Archanioła z racji ósmego dnia miesiąca.
4. Także dzisiaj o godz. 19.30 w naszym Sanktuarium odbędzie się drugi koncert z cyklu Wieczory Organowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpi Tomasz Zebura ze Szwajcarii, będący organistą w Zurichu. Koncert odbędzie się przy zamkniętym kościele z racji na obostrzenia w związku z pandemią. Tym samym zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu poprzez transmisję na żywo przez parafialnego Facebooka oraz naszą stronę internetową.
5. W środę 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Msze święte w górnym kościele o godz. 7.00, 9.00, 15.15 po Koronce oraz 18.00.
6. W piątek 13 listopada o godz. 18.00 Msza św., a po niej Różaniec Fatimski.
7. Spotkania wszystkich grup duszpasterskich są zawieszone.
8. Formacja dla kandydatów do bierzmowania została przeniesiona do grup za pośrednictwem Facebooka: dla klas 1 szkół ponad-podstawowych grupa o nazwie „BierzmowanieLevelUp”, dla klas 8 szkół podstawowych grupa: „Bierzmowanie123xD”.
9. W kancelarii parafialnej do 25 listopada możemy jeszcze zgłaszać wypominki roczne, którymi będziemy się modlić od Pierwszej Niedzieli Adwentu.
10. Do nabycia: Opiekun,a w nim artykuł o naszym kaliskim Semina-rium, Gość Niedzielny, Przewodnik Katolicki, Mały Gość Niedziel-ny dla dzieci, kalendarze diecezjalne, jako pomoc dla Seminarium Duchownego, a także poświęcone opłatki wystawione na prośbę parafian obok chrzcielnicy przy głównym ołtarzu i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.