OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2017 r.
1. Dzisiaj na Mszy św. o 13.00 poświęcenie różańców dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św., natomiast o godz. 18.30 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
2. Także dziś można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy pt. Zatrzymaj aborcję, który ma na celu zatrzymanie zabijania nienarodzonych, chorych dzieci. Na końcu ławek są wyłożone listy. Podpisać może się każdy kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest nr PESEL. Podpisać się można także w kancelarii parafialnej.
3. W środę wspominamy św. Franciszka z Asyżu, swoje imieniny obchodzi w tym dniu Ojciec Święty Franciszek, otoczmy Go swoją modlitwą, a także nasz Pan Kościelny, któremu składamy najlepsze życzenia, a ogarniając modlitwą dziękujemy za oddaną posługę.
4. W czwartek w naszej parafii uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia. Uroczysta Msza św. ku jej czci o godz. 18.30. W tym dniu wzorem ubiegłego roku zapraszamy parafian na modlitwę za całą diecezję i adorację Najświętszego Sakramentu według ulic (szczegóły są w gablocie). Prosimy o zaangażowanie i przyjście choć na chwilę modlitwy.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Spowiedź od 8.30 i od 17.00. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy od godz. 18.00 na spowiedź, a następnie na Mszę św. o godz. 18.30.
6. Zachęcamy do modlitwy różańcowej w górnym kościele: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, dorosłych i młodzież codziennie o godz. 18.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 17.00 w dolnym kościele.
7. Trwają jeszcze zapisy na pielgrzymkę do Wołczyna osób należących do grupy św. o. Pio. Do wtorku jeszcze można się zapisać w kancelarii.
8. W tym tygodniu wyjątkowo kancelaria parafialna będzie czynna po południu tylko od godz. 16.00 do 17.00.
9. W komunikacie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski czytamy: „Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu Niepokalanemu Sercu i odmawiajcie różaniec. Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani – na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca. Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę”. Odpowiadając na prośbę Matki Bożej z Fatimy dzień 7 października w naszej parafii będzie wyglądał następująco:
godz. 7.00 – Msza św. z nabożeństwem do Niepokalanego Serca Maryi i różaniec cz. 1
godz. 12.00 – różaniec cz. 2 i rozważanie
godz. 14.30 – różaniec cz. 3 i Koronka do Miłosierdzia Bożego
godz. 18.00 – różaniec cz. 4
Zachęcamy także rodziców do zapisania się do modlitwy za swoje dzieci do tzw. Różańca rodziców za dzieci. Zapisy w kancelarii.
10. W przyszłą niedzielę przed kościołem z racji 17. Dnia Papieskiego będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Papieski, wspierający zdolną, polską młodzież. Natomiast w katedrze kaliskiej odbędą się centralne uroczystości. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 16.30, po której będzie koncert ku czci Jana Pawła II i przejście pod pomnik na krótka modlitwę.
11. Polecamy do nabycia prasę katolickiej: Opiekun; Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki, a także Mały Gość Niedzielny dla dzieci. Są też kalendarze na 2018 r., w którym znajdziemy także zdjęcie naszego kościoła w cenie 5 zł. Nasze diecezjalne Radio Rodzina można słuchać na częstotliwości 103,1 FM.