OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24 września 2017 r.
1. Dzisiejszy dzień jest ogłoszony przez Kościół w Polsce dniem szczególnej modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Prośmy Maryję, Królową Polski o trzeźwość i odnowę moralną naszej Ojczyzny.
2. Zapraszamy na Wieczory Organowe. Ostatni koncert pt. Recital Mistrzowski odbędzie się w czwartek 28 września o godz. 19.30 w dolnym kościele. Jutro zaś będzie dzień edukacyjno-organowy dla dzieci o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 13.30 w dolnym kościele. Szczegóły na plakatach.
3. We wtorek obchodzimy 24 rocz. poświęcenia naszego kościoła, a w piątek 65 rocz. erygowania naszej parafii.
4. W czwartek 28 września w 9 rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny nasza parafia włącza się w ogólnopolską akcję Koronka na ulicach miast. Tego dnia odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego na skrzyżowaniu ulic: Górnośląskiej i Serbinowskiej o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę.
5. W piątek wspominamy świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Warto o nich pamiętać i prosić o pomoc w różnych naszych potrzebach.
6. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek po Mszy św. wieczornej w dolnym kościele.
7. W przyszłą niedzielę 1 października na Mszy św. o 13.00 poświęcenie różańców dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. natomiast o godz. 18.30 msza św. z modlitwą o uzdrowienie.
8. Także w przyszłą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik. Zapraszamy na pierwsze nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.
9. Również w przyszłą niedzielę będzie można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy pt. Zatrzymaj aborcję, który ma na celu zatrzymanie zabijania nienarodzonych, chorych dzieci. Podpisać może się każdy kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny będzie nr PESEL. Podpisać się można także w kancelarii parafialnej.
10. Polecamy do nabycia prasę katolickiej: nowy nr Opiekuna z ciekawym artykułem o Kościele w Kazachstanie oraz o poświęceniu kościoła na Zagorzynku; Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki z modlitewnikiem na październik. Są też kalendarze na 2018 r., w którym znajdziemy także zdjęcie naszego kościoła w cenie 5 zł. Nasze diecezjalne Radio Rodzina można słuchać na częstotliwości 103,1 FM. Na ulotkach wyłożonych na końcu ławek znajdziemy informacje o różańcu do granic.