OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXVI Niedziela Zwykła 1 października 2023 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania ze szkół podstawowych, a po niej spotkanie w dolnym kościele.
  O godz. 17.00 spotkanie członków wspólnoty Żywego Różańca. Natomiast Duszpasterstwo Akademickie „Na Piętrze” zaprasza tegorocznych maturzystów i studentów na inaugurację roku akademickiego na godzinę 18.30 do Kaliskiej Katedry.
 2. Dzisiejsza taca z racji pierwszej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na potrzeby Diecezji.
 3. Rozpoczynamy modlitwę różańcową: w niedzielę o godz. 18.00, od poniedziałku do soboty o 17.30, a dla dzieci od poniedziałku do piątku o 17.00.
 4. Dziękujemy wszystkim uczestnikom tworzącym Kaplicę Wieczystej Adoracji.
  Do uzupełnienia są jeszcze wolne następujące godziny:
  Niedziela – 21.00-22.00;
  Wtorek – 1.00-2.00;
  Czwartek – 15.00-16.00;
  Sobota – 14.00-15.00,16.00-17.00.
  Osoby chętne mogą zgłaszać się w zakrystii i w kancelarii parafialnej lub dzwonić bezpośrednio do koordynatorów wypisanych na ulotce z obrazem monstrancji.
 5. 3 października z racji pierwszego wtorku miesiąca zapraszamy czcicieli św. Michała Archanioła na wieczorną Mszę św., a po niej na nabożeństwo.
 6. W środę 4 października we wspomnienie św. Franciszka z Asyżu pamiętajmy w modlitwie o naszym Papieżu w dniu Jego imienin i trwającym Synodzie Biskupów, któremu przewodniczy.
 7. W ramach obchodzonego w Kaliszu Roku Braci Kościelniaków zapraszamy na Mszę św. w intencji śp. Tadeusza, Mieczysława i Władysława Kościelniaków, znanych kaliskich artystów plastyków, która zostanie odprawiona w katedrze św. Mikołaja także w środę 4 października o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca 5 października wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Diecezji Kaliskiej według wypisanych ulic wywieszonych w gablocie. Tego dnia także Diecezjalna nowenna o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w Narodowym Sanktuarium św. Józefa od godz. 17.00 modlitwa i Msza św. w intencji rodzin i życia poczętego. Otoczmy w tym dniu pamięcią modlitewną pierwszego Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierałę w 43. rocznicę Jego święceń biskupich.
 9. W pierwszy piątek miesiąca 6 października spowiedź przed każdą Mszą św.
 10. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy odmawiać różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy św. o godz. 7.00, o 12.00, o 14.30 z Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz o godz. 17.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
 11. Także 7 października o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sztuki przy ul. Łaziennej w Kaliszu odbędzie się koncert zatytułowany: Święty Jan Paweł II. Papież Wolności. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki dostępnej w zakrystii – nasze sanktuarium otrzymało 10 sztuk do rozdania.
 12. Za tydzień w niedzielę 8 października zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych na Mszę św. o godz. 11.30, a po niej na spotkanie w dolnym kościele.
 13. Już informujemy o drugim koncercie w niedzielę 15 października o godz. 19.30 w dolnym kościele w ramach VII edycji Wieczorów Organowych Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią artyści ze Szwajcarii:
  Bar Zimmermann – obój barokowy i flety proste oraz Weronika Paine – organy.
 14. Od czwartku 19 października do 21 października w Kaliszu odbędzie się Krajowe Forum Młodych i w związku z tym, jako Diecezja poszukujemy rodzin, które przyjmą uczestników tego wydarzenia na dwa noclegi. Transport i wyżywienie zapewniają organizatorzy. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej.
 15. Możemy już zgłaszać modlitwę wypominkową w intencji zmarłych.
 16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej i kalendarzy na rok 2024 w cenie 6 zł, jako pomoc WSD oraz książki o historii naszej Parafii dostępna w zakrystiach
  oraz w kancelarii parafialnej.
 17. Słuchajmy Radio Rodzina i innych katolickich rozgłośni radiowych oraz oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.