OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

22 września 2019

1. Dzisiaj w niedzielę 22 września o godz. 17.00 w dolnym kościele drugi koncert trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Marta Wróblewska – sopran i Krzysztof Musiał – organy. W poniedziałek 23 września od godz. 10.00 do 13.00 odbędą się zorganizowane koncerty edukacyjne dla dzieci. Natomiast od 13.00 do 13.45 zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby zapoznać się z budową i działaniem organ.
2. Także w poniedziałek 23 września na Mszę św. o 18.00 zapraszamy czcicieli św. ojca Pio.
3. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek 24 września. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00 w dolnym kościele.
4. W środę 25 września organizujemy pielgrzymkę do Goliny na grób śp. ks. Infułata Bogumiła Jóźwiaka, Lichenia oraz do kopalni soli w Kłodawie. Wyjazd o godz. 7.00, po modlitwie w górnym kościele o godz. 6.50. Zapisy do poniedziałku w biurze parafialnym. Koszt 80 zł (w tym przejazd, ubezpieczenie, bilet do kopalni i przewodnik).
5. Od 27 do 29 września w Kaliszu odbędzie się III Forum Ewangelizacji Młodzieży. Inauguracja tego wydarzenia w naszej Parafii w piątek 27 września. O godz. 17.00 konferencja dla formatorów i wychowawców młodzieży, którą poprowadzi abp Grzegorz Ryś z Łodzi, natomiast o godz. 18.30 odbędzie się „Stand UP” dla młodzieży prowadzony przez Stowarzyszenie Tratwa oraz Kompanię Jonatana. Zakończenie o godz. 20.00 Eucharystią pod przewodnictwem biskupów. Z tej racji nie będzie wieczornej Mszy św. o godz. 18.00. Program na plakatach i zaproszeniach. Zapraszamy Parafian do licznego uczestnictwa. W związku z tym wydarzeniem, jeśli to możliwe przestawmy nasze samochody z ulicy Asnyka w inne miejsca, aby dać gościom z całej Diecezji możliwość parkingu. Natomiast wszystkich młodych, którzy chcieliby wziąć czynny udział w Forum zapraszamy na spotkanie 23 września w poniedziałek na godz. 17.00. Szczególnie osoby, które chciałyby śpiewać.
6. Za tydzień zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
7. W gablotach oraz na stronie internetowej jest umieszczony plan spotkań dla osób przygotowujących się do bierzmowania.
8. W niedzielę 29 września o godz. 17.30. zapraszamy młodzież na spotkanie katechetyczno-ewangelizacyjne.
9. Ogłaszamy nabór dzieci do scholii Iskierki Miłosierdzia Bożego i kandydatów do służby ministranckiej. Spotkania w każdą sobotę o godz. 10.30. Pragniemy się także ucieszyć, iż wczoraj o godz. 9.00 w Bazylice św. Józefa nasi ministranci: Igor Mąkowski, Antoni Leśniewicz i Oskar Klamecki, zostali ustanowieni przez Biskupa Łukasza Buzuna ceremoniarzami.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.