OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

15 września 2019

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na sprawy gospodarcze i spłatę należności za remonty.
2. Na Mszy św. o godz. 13.00 poświęcenie tornistrów. Również od godz. 13.00 spotkanie na Górze Krzyża Jubileuszowego koło Kobylej Góry. Jest to spotkanie Diecezjan i pieszych pielgrzymów na Jasną Górę.
3. Także dzisiaj pary niesakramentalne zapraszamy na Mszę św. i spotkanie do Księży Jezuitów na godz. 16.00.
4. We wtorek 17 września o godz. 19.00 w kinie Centrum odbędzie się film „Tajemnica O. Pio”. Szczegóły na plakacie. Bilety w kancelarii.
5. W środę 18 września obchodzimy święto św. Stanisława Kostki. Polecajmy w tym dniu modlitewnej pamięci dzieci i młodzież.
6. W czwartek 19 września w naszym Diecezjalnym Sanktuarium odbędzie się formacja katechetów od godz. 14.30, w związku z tym zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 15.00.
7. W niedzielę 22 września o godz.17.00 w Dolnym Kościele drugi koncert trzeciej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Wystąpią: Marta Wróblewska – sopran i Krzysztof Musiał – organy. Program na plakatach. Wstęp wolny.
8. Zapraszamy młodych w wieku od 13 do 16 lat na kurs „Tratwa – młodzi na progu”, który odbędzie się w Mikorzynie od 20 do 22 września. Zapisy oraz szczegóły u ks. Marka, a także na stronie internetowej: www.tratwa.com.pl.
9. W środę 25 września organizujemy pielgrzymkę do Goliny na grób śp. ks. Infułata Bogumiła Jóźwiaka, Lichenia oraz do kopalni soli w Kłodawie. Wyjazd o godz. 7.00, po modlitwie w Górnym Kościele o godz. 6.50. Zapisy w biurze parafialnym. Koszt 80 zł (w tym przejazd, ubezpieczenie, bilet do kopalni i przewodnik).
10. Od 27 do 29 września w Kaliszu odbędzie się III Forum Ewangelizacji Młodzieży. Inauguracja tego wydarzenia w naszej Parafii w piątek 27 września. O godz. 17.00 konferencja dla formatorów i wychowawców młodzieży, którą poprowadzi abp Grzegorz Ryś z Łodzi, natomiast o godz. 18.30 odbędzie się „Stand UP” dla młodzieży prowadzony przez Stowarzyszenie Tratwa oraz Kompanię Jonatana. Zakończenie o godz. 20.00 Eucharystią pod przewodnictwem biskupów. Program na plakatach i zaproszeniach. Zapraszamy Parafian do licznego uczestnictwa.
W związku z tym wydarzeniem, jeśli to możliwe przestawmy nasze samochody z ulicy Asnyka w inne miejsca, aby dać gościom z całej Diecezji możliwość parkingu. Natomiast wszystkich młodych, którzy chcieliby wziąć czynny udział w Forum zapraszamy na spotkanie 23 września w poniedziałek na godz. 17.00.
11. Ogłaszamy nabór dzieci do scholii Iskierki Miłosierdzia Bożego i kandydatów do służby ministranckiej.
12. Informujemy, że kalendarz z terminami Mszy św. jest już do końca roku zapełniony. Możemy zamawiać intencje modlitewne na Msze św. do Miłosierdzia Bożego we wtorki i na Nowennę Fatimską, 13-stego dnia każdego miesiąca na godz. 18.00. Pogrzeby mogą się odbywać do godz. 13.00. Chrzty św. udzielane są na Mszach św. w soboty o godz. 15.15 i w niedziele o 11.30.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest Opiekun, Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także zapraszamy do słuchania Radia Rodzina i oglądania telewizji Dom Józefa.