OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

23 września 2018 r.
1. W naszej parafii odbywają się Wieczory Organowe. Najbliższy koncert dziś o godz. 19:30 w dolnym kościele w wykonaniu pana Františeka Beer ze Słowacji. Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. We wtorek koncerty edukacyjne dla Szkół, a w piątek o godz. 19.00 w Oddziale Banku przy ul. Górnośląskiej 80 koncert z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
2. Dn. 26 września (w środę) będziemy przeżywać 25 rocz. poświęcenia naszego kościoła i ustanowienia go Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Wszystkie Msze św. w tym dniu będą w górnym kościele. Na Mszę św. o godz. 18.30 zapraszamy grupy parafialne, a szczególnie rodziców dzieci I-Komunijnych i modlących się codziennie Różańcem za dzieci. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne.
3. W piątek 28 września nauka przed chrztem o godz. 19.00 w dolnym kościele.
4. Cykl nauk przedmałżeńskich dla narzeczonych rozpoczną się od czwartku 27 września o godz. 19.00 w dolnym kościele.
5. Pielgrzymkę do Goliny i Lichenia wyruszy w sobotę 29 września po modlitwie w górnym kościele o godz. 6:50. Nie ma już wolnych miejsc.
6. Również w sobotę w Parafii Podwyższenia Krzyża świętego od 15.00 spotkanie dla młodzieży. Szczegóły na plakatach.
7. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na KUL a na Mszy św. o 13.00 poświęcenie różańców dla dzieci pierwszokomunijnych.
8. W związku z przeżywaniem Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego jesteśmy zaproszeni do Narodowego Sanktuarium. Zaplanowaliśmy formę pieszego i autokarowego pielgrzymowania, wyruszamy w sobotę, 13 października o godz. 10:00. Zapisy w kancelarii wszelkie koszty pokrywa Parafia.
9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej; jest nowy nr Opiekuna, Gość Niedzielny, Przewodnik katolicki, Mały Gość Niedzielny dla dzieci, a także kalendarz diecezjalny jako cegiełka na nasze seminarium w cenie 5 zł.