OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

9 września 2018 r.
1. Dziś w naszej parafii gościmy ks. Roberta Ryndaka, który wygłosił do nas Słowo Boże. O godz. 15:00 odprawi nabożeństwo do św. Michała Arch. z koronką do Miłosierdzia Bożego i możliwością przyjęcia szkaplerza. Po Mszy św. przed kościołem będzie zbierał ofiary na działalność Zgromadzenia Księży Michalitów.
2. Dziś także suma Odpustowa w parafii Narodzenia NMP na Zagorzynku o godz. 12:00, a od godz. 16:00 festyn.
3. W naszej parafii odbywać się będą Wieczory Organowe, na które serdecznie zapraszamy Parafian i Gości. Najbliższy koncert już dziś o godz. 19:30 w dolnym kościele w wykonaniu pana Łukasza Mosura – organy i Aleksandry Mańkowskiej – saksofon. Następny koncert 23 września w wykonaniu pana Františeka Beer z Czech.
4. We wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi będziemy przeżywać VI rocznicę ingresu J.E. ks. biskupa Edwarda Janiaka do katedry kaliskiej. Z tej okazji Ksiądz Biskup odprawi uroczystą Mszę świętą dziękczynną w katedrze w środę, 12 września, o godz. 18:30. Zapraszamy duchowieństwo i wiernych Miasta Kalisza do wspólnej modlitwy w kościele katedralnym za naszego Biskupa Diecezjalnego.
5. W czwartek 13 września o godzinie 18:30 Msza św. z różańcem Fatimskim.
6. W przyszła niedzielę 16 września taca przeznaczona jest na parafialne inwestycje, a na Mszy św. o godz. 13:00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci klas I.
7. Zapraszamy na Pielgrzymkę na Górę Krzyża Jubileuszowego w niedzielę 16 września. Wyjazd o godzinie 11:00.
8. Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza po wakacyjnej przerwie na Mszę św. i spotkanie w najbliższą niedzielę 16.09.2018. do Sanktuarium Serca Jezusowego w Kaliszu, ul. Stawiszyńska 2, na godz. 16:00.
9. Organizujemy pielgrzymkę do Goliny na grób śp. ks. Infułata Bogumił Jóźwiaka i Lichenia w sobotę 29 września. Zapisy w biurze parafialnym. Wyjazd po modlitwie w górnym kościele o godz. 6:50. Koszt 40zł.
10. W związku z przeżywaniem Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa Kaliskiego jesteśmy zaproszeni do Narodowego Sanktuarium. Zaplanowaliśmy formę pieszego i autokarowego pielgrzymowania, wyruszamy w sobotę, 13 października o godz. 10:00. Zapisy w Kancelarii wszelkie koszty pokrywa Parafia.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej jest nowy nr Opiekun, w którym możemy przeczytać o naszym festiwalu organowym, czy bardzo ciekawy artykuł o Aniele Stróżu o którym wiemy, ale mało znamy, także nowy nr. Gościa Niedzielnego, Przewodnika katolickiego i kalendarz diecezjalny jako cegiełka na nasze seminarium w cenie 5zł.