OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela Zwykła

19 czerwca 2022

1. Biskup Kaliski powołał naszego wikariusza ks. Marka Muzykę z dniem 1 sierpnia 2022 r. jako pasterza parafii św. Bartłomieja Apostoła w Kucharach w dekanacie gołuchowskim. W niedzielę 26 czerwca o godz. 16.00 pragniemy podczas Mszy św. podziękować ks. Markowi za posługę w naszej parafii i modlić się o Boże błogosławieństwo.
2. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, taca przeznaczona będzie na sprawy gospodarcze, a przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar na uczelnie katolickie w Polsce.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa do czwartku 23 czerwca połączone z procesją eucharystyczną w oktawie Bożego Ciała i rozważaniem po wieczornych Mszach świętych.
4. We wtorek 21 czerwca o godz. 19.00 w dolnym kościele spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w przygotowania pielgrzymkowe naszej Grupy Białej. Informacje u kierownika grupy – ks. Mateusza.
5. W środę 22 czerwca, tylko do godz. 14.00, możemy przynosić przed plebanię wszelkiego rodzaju elektrozłomy. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
6. Także w środę o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym oraz procesją, a po nich koncert w ramach egzaminu dyplomowego naszej pani organisty. Otoczmy ją szczerą modlitwą.
7. W czwartek 23 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała z przeniesioną uroczystością Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. już w przeddzień o godz. 18.00, a w sam dzień o godz. 7.00, 15.15 po Koronce i 18.00. Tego dnia otoczmy modlitwą solenizanta ks. Jana Ludwiczaka, jak również naszych ojców z racji ich dnia.
8. W piątek 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00, dodatkowa na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.00, o 15.15 po Koronce, o 18.00 oraz o godz. 20.00, po której z naszego sanktuarium wyjdzie V Jubileuszowa Droga Uwielbienia. Szczegóły na afiszu.
9. W niedzielę 26 czerwca będziemy gościć solistów z Ukrainy, którzy będą się z nami modlić na Mszach św. śpiewem, po których będziemy mogli złożyć ofiary na Dom Dziecka w Tarnopolu.
10. Tego dnia po Mszy św. ok. godz. 16.30 od Księży Jezuitów wyruszy procesja ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w parafii św. Gotarda o godz. 18.00 koncert zespołu Kana Band z Ukrainy.
11. Zostały dwa wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, która będzie miała miejsce w poniedziałek 27 czerwca. Wyjazd ok. godz. 8.15 po wcześniejszej modlitwie w kaplicy adoracji. W planie m.in. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 14.30 z naszym parafialnym przewodnictwem. Powrót ok. godz. 21.00. Koszt z ubezpieczeniem ok. 60 zł.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. jest nowy Opiekun, a w nim ciekawy artykuł o nowopowstającym filmie o św. Józefie i dalsza część zmian personalnych w diecezji kaliskiej. Słuchajmy Radio Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.