OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy

12     czerwca 2022

1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszej Trójcy. Na każdej Mszy św. gościmy alumna naszego seminarium, który dzieli się świadectwem swojego powołania, a przy wyjściu z kościoła będzie zbierał ofiary na utrzymanie kleryków. Bóg zapłać.
2. Także dzisiaj o godz. 16.45 w dolnym kościele nasz parafianin – p. Jerzy Bielawski – przedstawi historię powstania naszej parafii z racji 70-lecia jej istnienia oraz zaprezentuje wyjątkowe walory architektoniczne kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, zainteresowanych oraz w sposób szczególny przedstawicieli rady parafialnej i grupy synodalnej.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa z rozważaniem po wieczornych Mszach świętych.
4. W poniedziałek 13 czerwca nabożeństwo fatimskie z różańcem po wieczornej Mszy św. Przynieśmy świece.
5. We wtorek 14 czerwca o godz. 19.00 w kinie Centrum przy ul. Łaziennej film pt.: „Żywy – Największa tajemnica wiary”. Bilety w kancelarii parafialnej w cenie 10 zł.
6. W środę 15 czerwca o godz. 17.00 próba dla dziewczynek sypiących kwiaty.
7. W czwartek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z Mszami św. już w przeddzień w środę 15 czerwca o godz. 18.00, a w sam dzień uroczystości o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.30, ponieważ centralna Msza św. w naszej Parafii odbędzie się o godz. 17.00,
a po niej wyruszy tradycyjna procesja do czterech ołtarzy ulicami: Asnyka, Konopnicką, Skalmierzycką, Polną i ponownie Asnyka. Bardzo prosimy o przestawienie, w miarę możliwości, samochodów i udekorowanie okien swoich mieszkań. Zapraszamy do niesienia baldachimu, chorągwi, sztandarów, feretronów oraz poduszek. Chętni mogą zgłaszać się w zakrystii oraz w kancelarii. Dziewczynki zachęcamy do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała oraz w czasie kolejnych ośmiu dni.
8. Za tydzień 19 czerwca w trzecią niedzielę miesiąca taca przeznaczona na sprawy gospodarcze.
9. We wtorek 21 czerwca o godz. 19.00 w dolnym kościele spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w przygotowania pielgrzymkowe naszej Grupy Białej.
Informacje u kierownika grupy – ks. Mateusza.
10. W środę 22 czerwca, tylko do godz. 14.00, możemy przynosić przed plebanię wszelkiego rodzaju elektrozłomy. Szczegóły na plakacie i ulotkach.
11. W piątek 24 czerwca po Mszy św. o godz. 20.00 z naszego sanktuarium wyjdzie V Jubileuszowa Droga Uwielbienia. Szczegóły na afiszu.
12. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, która będzie miała miejsce w poniedziałek 27 czerwca. Wyjazd ok. godz. 8.15 po wcześniejszej modlitwie w kaplicy adoracji. W planie m.in. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 14.30 z naszym parafialnym przewodnictwem. Powrót ok. godz. 21.00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a szczególnie dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe wraz z rodzicami. Zapisy do 19 czerwca w kancelarii parafialnej – koszt przejazdu z ubezpieczeniem ok. 60 zł.
13. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Słuchajmy Radio Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.