OGŁOSZENIA PARAFIALNE XII Niedziela w ciągu roku

24 czerwca 2018 r.

1. Dziś o godzinie 13.00 w Parafii św. Ap. Piotra i Pawła uroczystość odpustowa połączona z bierzmowaniem.
2. We wtorek 26 czerwca po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30 pobłogosławimy świece ku czci Św. Jana i Pawła, których wzywa się jako orędowników w niebezpieczeństwach burzy, gradu i gwałtownej nawałnicy. Świece będą rozprowadzane przez scholkę Iskierki Miłosierdzia w najbliższą niedzielę za dobrowolną ofiarę.
3. W piątek 29 czerwca przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.30 i 18.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć świeckich misjonarzy ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia, którzy podzielą się swoim świadectwem życia i będzie można na cel ich misji złożyć ofiary do puszek przed kościołem.
5. Z dniem 20 czerwca s. Hiacynta Teresa Kopeć ze Zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi zakończyła posługę w naszej świątyni. Z dniem 1 lipca kończy zamieszkanie na terenie parafii ks. Mateusz Puchała, ponieważ został powołany na dyrektora Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i Diecezjalnej Telewizji „Dom Józefa”. Na jego miejsce przychodzi ks. Szymon Rybak, który będzie rezydentem w naszej parafii i redaktorem Radia Rodzina. Ks. Łukasz Skoracki, dotychczasowy dyrektor Radia Rodzina z dn. 2 lipca zostaje wikariuszem w parafii Świętego Ducha w Ostrowie Wlkp. Ostatnią Mszę św. odprawi u nas w niedzielę 1 lipca o godz. 8.30. Zarówno siostrze jak i kapłanom dziękujemy za oddaną posługę.
6. W miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w niedziele o godz. 16.00.
7. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy św. o godz. 17.30 w dolnym kościele wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego, zaś w sobotę i niedzielę po Mszy św. o 18.30.
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Opiekun, Przewodnik katolicki wraz z modlitewnikiem na lipiec, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci – nr wakacyjny.