OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Zwykła

23 luty 2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu. Członków Modlitewnej Grupy św. Ojca Pio. zapraszamy również dziś na Mszę św. o godz. 18.30
2. 26 lutego w Środę Popielcową rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 9.00, 15.00 po Koronce, 18.00, oraz o 20.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy.
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
-w każdy piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla starszych o 17.30, a po niej Msza św. o godz. 18.00;
– w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
4. W przyszłą niedzielę spotkanie formacyjne wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17:00 w dolnym kościele.
5. Seminarium Odnowy Wiary organizuje cykl siedmiu piątkowych spotkań. Rozpoczęcie 28 lutego o godz. 19.30 w Kościele pw. św. Matki Teresy z Kalkuty. Szczegóły na plakatach i ulotkach.
6. Ojcowie Jezuici, 1 marca w Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu zapraszają na Drogę Krzyżową ulicami Kalisza. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Nasza parafia przejmie krzyż od Stacji Pierwszej w Ogrójcu Jezuitów przy Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego.
7. Także w tego dnia, tj. 1 marca, Fundacja Abba Pater zaprasza do Parafii pw. św. Jana Pawła II na kolejne „SPOTKANIE Z OJCEM”. Gościem specjalnym będzie paulin – Ojciec Michał Legan (OSPPE).
8. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje, które odbywać się będę w Katedrze Kaliskiej od I do V Niedzieli Wielkiego Postu o godz. 20.30. Informacje na plakacie i ulotkach.
9. W dniach od 6 do 8 marca w Sanktuarium św. Józefa odbędzie się Triduum Różańcowe w intencji Kościoła. Rozpoczęcie w piątek 6 marca na Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
10. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Dom Formacji Duchowej Księży Jezuitów zapraszają na rekolekcje ignacjańskie w dniach od 8 marca do 5 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
11. W 100. rocznicę urodzin Papieża Polaka Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej zaprasza na 8-dniową narodową pielgrzymkę do grobu św. Jana Pawła II. Zapisy do 29 lutego. Szczegóły wywieszone w gablocie oraz na stronie Radia Rodzina.
12. Zapraszamy także do udziału w uroczystościach beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się 7 czerwca br. w Warszawie. Zapisy do końca lutego wraz z zaliczką w wysokości 50-ciu zł w kancelarii parafialnej.
13. Organizujemy nasze wspólne wyjście do kina Centrum na film: „Z miłości do Joey” – 4 marca na godz. 19.00. Bilety w kancelarii parafialnej.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest nowy nr Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika z comiesięcznym dodatkiem i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W zakrystii można również nabyć „Pomocnik wielkopostny – 40 dni z Bogiem”, wydany w formie małej książeczki – w cenie 3,50zł. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.