OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu

1 marzec 2020 r.

1. Dzisiaj Ojcowie Jezuici, zapraszają na Drogę Krzyżową ulicami Kalisza. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Nasza parafia przejmie krzyż od Stacji Pierwszej w Ogrójcu Jezuitów przy Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego.
2. Także dzisiaj Fundacja Abba Pater zaprasza do Parafii pw. św. Jana Pawła II na kolejne „SPOTKANIE Z OJCEM”. Gościem specjalnym będzie paulin – o. Michał Legan (OSPPE).
3. W środę 4 marca o godz. 19.00 w kinie Centrum film: „Z miłości do Joey”. Bilety w kancelarii parafialnej.
4. W przyszłą niedzielę 8 marca będziemy przeżywać tzw. Niedzielę „Ad gentes”, jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na ten cel.
5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszej parafii:
– w każdy piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla starszych o 17.30, a po niej Msza św. o godz. 18.00;
– w każdą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
6. Duszpasterstwo Akademickie zaprasza na rekolekcje, które odbywać się będę w kolejne niedziele Wielkogo Postu (od I do V) o godz. 20.30. Informacje na plakacie i ulotkach.
7. W dniach od 6 do 8 marca w Sanktuarium św. Józefa odbędzie się Triduum Różańcowe w intencji Kościoła. Rozpoczęcie w piątek 6 marca na Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
8. W niedzielę 15 marca rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Witold Kałmucki, kustosz Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie, diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz Stowarzyszenia Tratwa.
9. Wspólnota Życia Chrześcijańskiego i Dom Formacji Duchowej Księży Jezuitów zapraszają na rekolekcje ignacjańskie w dniach od 8 marca do 5 kwietnia. Szczegóły na plakacie.
10. W sobotę 28 marca wystartuje z Ostrowa Wielkopolskiego Biegowa Droga Krzyżowa. Szczegóły na stronie internetowej. (http://sw-pawel.pl/biegowa-droga-krzyzowa/)
11. Zapraszamy także do udziału w uroczystościach beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się 7 czerwca br. w Warszawie. Zapisy do końca lutego wraz z zaliczką w wysokości 50-ciu zł w kancelarii parafialnej.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, jest nowy nr Opiekuna, Gościa Niedzielnego, Przewodnika z comiesięcznym dodatkiem i Mały Gość Niedzielny dla dzieci. W zakrystii można również nabyć „Pomocnik wielkopostny – 40 dni z Bogiem”, wydany w formie małej książeczki – w cenie 3,50zł.
13. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową Telewizję Dom Józefa.