OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Wielkanocy Wniebowstąpienie Pańskie

28 maja 2017 r.
1. Dziś o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo majowe przy kapliczce u Sióstr przy ul. Asnyka 40.
2. Jutro, w poniedziałek, po Mszy św. wieczornej w górnym kościele pierwsze spotkanie dla osób, które pragną się modlić w intencji swoich dzieci tzw. Różaniec rodziców za dzieci. Jest wciąż możliwość zapisania się do tej szczególnej grupy modlitewnej. Modlitwa polega na odmawianiu jednej dziesiątki różańca codziennie w intencji dzieci. Dzięki wspólnej modlitwie za wasze dziecko jest codziennie odmawiany cały różaniec przez wspólnotę.
3. Jeszcze do środy nabożeństwa majowe o godz. 18.00 w górnym kościele.
W środę święto Nawiedzenia NMP. Msze św. jak w dni powszednie. Od środy 1 czerwca odmawiać będziemy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności z Koronką do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty o godz. 15.00. Od środy Msze św. wieczorne sprawowane będą w dolnym kościele.
4. Także w środę w kościele św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie połączone z nauczaniem Marii Vadia, świeckiej misjonarki i ewangelizatorki wraz z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi zespół Abba Pater Music. Szczegóły na plakatach.
5. Dn. 1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Wszystkie dzieci otaczamy modlitwą i życzymy im, aby zawsze były wierne Panu Jezusowi.
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź podczas każdej Mszy św. oraz od godz. 8.30 i 17.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. Do chorych według zwykłego porządku kapłani udadzą się z posługą sakramentalną.
7. Młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania (klasa I i II) zapraszamy w piątek do spowiedzi od godz. 18.15 i na Mszę św. o godz. 18.30, a po niej na spotkanie.
8. W sobotę 3 czerwca będziemy przeżywać obchody 25-lecia utworzenia naszej Diecezji oraz 20-lecie przyjazdu do Kaliszu Ojca Świętego Jana Pawła II. W programie: o godz. 11.00 koncert, o godz. 12.00 Msza św. przy Bazylice Św. Józefa.
9. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki, będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę. W sobotę – w Wigilię Zesłania Ducha Świętego – w parafii Opatrzności Bożej od godz. 17.00 rozpocznie się czuwanie, które poprowadzą o. Antonello i o. Henrique ze wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Zakończenie Mszą św. o godz. 21.
10. W przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca w dolnym kościele o godz. 17.00.
11. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przeznaczona jest na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
12. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 18.30 z modlitwą uwielbienia.
13. Dnia 7 czerwca (w środę) organizujemy parafialne wyjście do kina Centrum przy ul. Łaziennej 6 na film pt. Teraz i w godzinę śmierci. Cena biletów 10 zł, zapisy w kancelarii. Film opowiada o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Pokazuje, że różaniec to modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe… Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do obejrzenia.
14. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 17 czerwca wraz z dziećmi I-Komunijnymi. Koszt z ubezpieczeniem 45 zł. Zapisy w kancelarii.
15. Przypominamy, że procesja w uroczystość Bożego Ciała (15 czerwca o g. 17.00) w tym roku przejdzie innymi ulicami naszej parafii niż zwykle. Pierwszy ołtarz będzie przy ul. Asnyka 53, następny przy domu sióstr przy ul. Asnyka 40, trzeci przy ul. Skalmierzyckiej 10 i ostatni przy bloku 34-36 przy ul. Polnej. W Boże Ciało o godz. 20 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Zespół Z potrzeby serc z kościoła św. Anny z Warszawy, który kilkakrotnie był w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy grupy parafialne, charyzmatyczne i wszystkich parafian na dziękczynienie za dar Eucharystii i obecności Jezusa wśród nas.
16. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest Opiekun, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki wraz z modlitewnikiem oraz ostatnie egz. Małego Gościa dla dzieci.