OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

4 czerwca 2017 r.

1. Dziś zbiórka do puszek przeznaczona jest na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziś także spotkanie Żywego Różańca w dolnym kościele o godz. 17.00; natomiast o godz. 18.30 Msza św. z modlitwą uwielbienia.
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 17.30 i 18.30.
W parafii Opatrzności Bożej z racji odpustu Msza św. o godz. 18.00.
3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu szczególniej pamiętajmy o kapłanach i tych, którzy podejmują decyzję swego powołania. Módlmy się też o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
4. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w łączności z Koronką do Miłosierdzia Bożego od poniedziałku do piątku po Mszy św. o godz. 17.30, w soboty o godz. 15.00, w niedziele zaś po Mszy św. o godz. 16.00.
5. W najbliższą środę organizujemy parafialne wyjście do kina Centrum przy ul. Łaziennej 6 na film pt. Teraz i w godzinę śmierci. Cena biletów 10 zł, zapisy w kancelarii. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do obejrzenia.
6. W górnym kościele została umieszczona tablica z okazji 25-lecia diecezji przy wejściu do zakrystii po prawej stronie oraz pomnik św. Jana Pawła II na 20-lecie wizyty Jana Pawła II w naszym mieście. Pomnik jest darem intencjonalnym artysty-rzeźbiarza Włodzimierza Ćwira, który pragnie swoim dziełem podziękować św. Papieżowi za opiekę i wsparcie, jakiego doświadcza wraz z rodziną oraz śp. ks. inf. Jóźwiakowi za współpracę.
7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się w sobotę 17 czerwca wraz z dziećmi I-Komu-nijnymi. Koszt z ubezpieczeniem 45 zł. Zapisy w kancelarii.
8. Przypominamy, że procesja w uroczystość Bożego Ciała (15 czerwca o g. 17.00) w tym roku przejdzie ulicą Asnyka, Staszica, Skalmierzycką, Polną i Asnyka. Prosimy o udekorowanie swoich domów, okien. Zapraszamy też do pomocy w budowaniu ołtarzy przy ul. Asnyka 53, 40; Skalmierzyckiej 10 i Polnej 34-36.
9. W Boże Ciało o godz. 20 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia, który poprowadzi Zespół Z potrzeby serc z kościoła św. Anny z Warszawy, który kilkakrotnie był w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy grupy parafialne, charyzmatyczne
i wszystkich parafian na dziękczynienie za dar Eucharystii i obecności Jezusa wśród nas.
10. Rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w Kamienicy w górach odbędą się od 15 do 31 lipca. Koszt 700 zł z dojazdem. Zapraszamy dzieci od klasy trzeciej wzywż do liceum. Informacje w kancelarii.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy nr Opiekuna, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki.