OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela zwykła

11 lutego 2018 r.

1. Dzisiaj z okazji Dnia Chorego po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Diecezjalny Dzień Chorego odbędzie się w sanktuarium św. Józefa o godz. 11.00.
2. Dzisiaj także rozpoczyna się w Polsce 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwość egzaminem z wolności. Jest to dobry czas do podjęcia wielkopostnej abstynencji. Można też wpisać swoje zobowiązanie do parafialnej księgi trzeźwości wyłożonej przy wejściu na chór.
3. We wtorek 13 lutego Nowenna do Matki Bożej Fatimskiej o godz. 18.30 i różaniec fatimski. Prosimy o zabranie świec ze sobą.
4. W środę 14 lutego przypada Popielec i rozpoczyna się Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w górnym kościele o godz. 7.00, 9.00, 17.30, 18.30 i 20.00. Podczas każdej Mszy św. obrzęd posypania głów popiołem na znak rozpoczętej pokuty. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Środę Popielcową odmówimy o godz. 17.00.
5. Podczas Wielkiego Postu od poniedziałku do piątku w dolnym kościele zapraszamy na wielkopostną Jutrznię o godz. 6.00, a po niej Mszę św. o godz. 7.00.
6. W każdy piątek Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00; dla starszych i młodzieży o godz. 18.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30.
7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosić będzie ks. Jan Ludwiczak w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30.
8. Rekolekcje Wielkopostne w naszym Sanktuarium odbędą się od 4-7 marca, tj. od III niedzieli Wielkiego Postu. Będzie je głosił o. Zbigniew Ptak, paulin.
9. W przyszłą niedzielę 18 lutego odbędzie się 29. Kaliska Droga Krzyżowa, która wyruszy z kościoła OO. Jezuitów o godz. 14.00. Zachęcamy Parafian do licznego udziału w tym nabożeństwie. Przedstawiciele naszej Parafii poniosą krzyż od pierwszej do drugiej stacji. Chęć podjęcia tej posługi zgłaszamy w kancelarii lub w zakrystii po Mszy św.
10. Dom Rekolekcyjny Księży Jezuitów w Kaliszu zaprasza na rekolekcje ignacjańskie pt. Ci, którzy usłyszą żyć będą, odprawiane w domu wśród zajęć życia codziennego w czasie Wielkiego Postu. Rozpoczęcie w Domu Rekolekcyjnym Księży Jezuitów przy ul. Stawiszyńskiej 2 w niedzielę 25 lutego o godz. 15.00.
11. Zachęcamy do słuchania Radia Rodzina oraz nabywania prasy katolickiej. Jest nowy nr Opiekuna z artykułem: Św. Józef, człowiek nadziei oraz o Maryi uzdrawiającej małżeństwa, Gość Niedzielny i Przewodnik Katolicki.