Ogłoszenia parafialne V Niedziela Zwykła

4 lutego 2018 r.

1. Ofiary składane dzisiaj przed kościołem do puszek są przeznaczone na potrzeby klasztorów kontemplacyjnych naszej Diecezji.
2. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Niedzielę Eucharystyczną, która jest wstępnym przygotowaniem do naszych rekolekcji wielkopostnych, które poprowadzi o. Zbigniew Ptak, paulin z Krakowa.
3. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyjęli nas w swoich domach w ramach wizyty kolędowej. Dziękujemy za dobre słowa i życzliwe przyjęcie. Dziękujemy również za wsparcie materialne dla naszej parafii. Wszystkim niech Pan Bóg hojnie wynagrodzi.
4. Jutro we wspomnienie św. Agaty poświęcenie chleba i soli po każdej Mszy św.
5. Dn. 7 lutego (środa) o godz. 18.30 w kinie Centrum jest film pt. Ignacy Loyola, który opowiada historię życia i przemiany tego katolickiego świętego. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w kancelarii. Szczegóły na plakatach.
6. Dn. 8 lutego (w czwartek) zapraszamy wszystkich, którzy przyjęli szkaplerz św. Michała Archanioła. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, potem spotkanie.
7. W przyszłą niedzielę z okazji Dnia Chorego po każdej Mszy św. będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Diecezjalny Dzień Chorego odbędzie się w sanktuarium św. Józefa o godz. 11.00.
8. Także w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w Polsce 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Trzeźwość egzaminem z wolności.
9. Po raz kolejny zwracamy się z prośbą do parafian o czujność i odpowiednie reagowanie. Ostatnio bowiem przez dwie niedziele dokonano włamań do puszek w górnym kościele i skradziono sprzęt elektroniczny z chóru. Włamań dokonano przy obecności osób modlących się w kościele. Coraz częściej dochodzi do profanacji świątyń w naszym mieście.
10. Jest do nabycia Opiekun, Gość Niedzielny i Przewodnik katolicki.