OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela w ciągu roku

14 lutego 2021

1. Dzisiaj, w niedzielę 14 lutego, spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkół ponadpodstawowych, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 16.00.
2. Także dzisiaj rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
3. Z dniem jutrzejszym, tj.15 lutego Biskup Kaliski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane do odwołania.
4. Środa Popielcowa 17 lutego rozpocznie czas Wielkiego Postu – w tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 7.00, 9.00, 15.00 po koronce, 18.00 i 20.00.
5. Dziękujemy Uczestnikom Mszy św. kolędowych za wspólną modlitwę. Bóg zapłać za złożone ofiary na Sanktuarium. Prosimy tych, którzy nie mogli przybyć w wyznaczonych terminach o zabranie ze stolików znajdujących się przy chrzcielnicy, diecezjalnych książeczek o Eucharystii i modlitwy pobłogosławienia Waszych domów z litanią i oddaniem św. Józefowi.
6. Nabożeństwa pasyjne w naszym Sanktuarium: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i treściami o św. Józefie w niedziele o godz. 17.30.
7. Za tydzień 21 lutego, w trzecią niedzielę miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
8. Także za tydzień po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców uczniów z klas 7 szkół podstawowych, którzy mają rozpocząć przygotowania do bierzmowania. Natomiast Mszą św. o godz. 16.00, rozpocznie się spotkanie formacyjne dla uczniów klas 8 szkół podstawowych.
9. Już teraz informujemy, że we wtorek 23 lutego o godz. 18.45 w górnym kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy indywidualnie do końca lutego zgłaszają się do krawca, w celu uszycia alb pod
numerem telefonu: 880 890 829.
10. Ojcowie Jezuici informują, że w tym roku w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu Droga Krzyżowa ulicami miasta nie odbędzie się. Szczegóły odnośnie jej formy i innego terminu zostaną podane w najbliższym czasie.
11. Wspólnota „Fratelli Tutti” zachęca do udziału w cyklicznych spotkaniach. Szczegóły na plakacie oraz na Facebooku: „Grupa FT”.
12. Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Kaliskiej w cztery Niedziele Wielkiego Postu zaprasza na spotkania w Katedrze o godz. 20.30. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Nocne życie Jezusa”. Szczegóły na plakacie.
13. W dniach 26-28 lutego br., będą organizowane rekolekcje o św. Józefie dla młodzieży męskiej (z rocznika 2007 i starsi). Szczegóły także na plakacie.
14. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej (m.in. jest Opiekun, a w nim rozmowa z ks. biskupem Damianem Brylem). Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.