OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Wielkiego Postu

20 lutego 2021 r.

1. Dzisiaj w trzecią niedzielę miesiąca, ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i niezbędne remonty instalacji grzewczych.
2. Także dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla rodziców uczniów z klas 7 szkół podstawowych, którzy mają rozpocząć przygotowania do bierzmowania. Natomiast Mszą świętą o godz. 16.00, rozpocznie się spotkanie formacyjne dla uczniów klas 8 szkół podstawowych.
3. Ojcowie Jezuici informują, że w tym roku w pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu, a więc dzisiaj, Droga Krzyżowa ulicami miasta nie odbędzie się. Szczegóły odnośnie formy i innego terminu zostaną podane.
4. We wtorek 23 lutego o godz. 18.45 w górnym kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych, którzy indywidualnie do końca lutego zgłaszają się do krawca, w celu uszycia alb pod numerem telefonu: 880 890 829.
5. Nabożeństwa pasyjne w naszym Sanktuarium: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i treściami o św. Józefie w niedziele o godz. 17.30.
6. Dziękujemy Uczestnikom Mszy św. kolędowych za wspólną modlitwę. Bóg zapłać za złożone ofiary na Sanktuarium. Prosimy tych, którzy nie mogli przybyć w wyznaczonych terminach o zabranie ze stolika znajdującego się przy chrzcielnicy, diecezjalnych książeczek o Eucharystii i modlitwy pobłogosławienia Waszych domów z litanią i oddaniem św. Józefowi.
7. Wspólnota „Fratelli Tutti” zachęca do udziału w cyklicznych spotkaniach. Szczegóły na plakacie oraz na Facebooku: „Grupa FT”.
8. Duszpasterstwo Akademickie Diecezji Kaliskiej w cztery Niedziele Wielkiego Postu zaprasza na spotkania w Katedrze o godz. 20.30. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmi: „Nocne życie Jezusa”. Szczegóły na plakacie.
9. W dniach 26-28 lutego br., będą organizowane rekolekcje o św. Józefie dla młodzieży męskiej (z rocznika 2007 i starsi). Szczegóły także na plakacie.
10. W przyszłą niedzielę 28 lutego Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami, po każdej Mszy św. przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar przeznaczonych na misjonarzy.
11. W Narodowym Sanktuarium św. Józefa przez miesiąc marzec o godz. 20.30 modlitwa z Apelem Jasnogórskim przygotowująca do oddania się Patronowi Kościoła.
12. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, broszury przygotowującej do przeżycia Triduum Paschalnego, słuchania Radio Rodzina i oglądania internetowej telewizji Dom Józefa.