OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Wielkiego Postu

21 marca 2021 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na ogrzewanie i remonty w naszym kościele.
2. Także dzisiaj o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ks. Infułata Bogumiła Jóźwiakaw ósmą rocznicę od jego śmierci. A o godz. 16.00
Msza św., a po niej spotkanie dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. Z racji pandemii uroczystości związanie z sakramentem bierzmowania są przesunięte na późniejsze, dzisiaj jeszcze nieznane terminy.
W kościele Księży Jezuitów po południu o godz. 15.30 koncert pieśni pasyjnych transmitowany przez telewizję Dom Józefa i kanał YouTube. Szczegóły na plakacie.
3. We wtorek 23 marca na Mszę św. o 18.00 zapraszamy czcicieli Ojca Pio.
4. W czwartek 25 marca w uroczystość Zwiastowania Pańskiego będziemy przeżywać 29. rocznicę utworzenia Diecezji Kaliskiej, Dzień Świętości Życia oraz Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msze święte w górnym kościele o godz. 7.00, dodatkowa o godz. 9.00, o 15.00 po Koronce i o godz. 18.00.
5. W piątek 26 marca wyruszy z naszego kościoła Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły na stronie internetowej: www.edk.org.pl
6. W sobotę 27 marca o godz. 11.00 w Katedrze Kaliskiej będzie miał miejsce Ingres bp Damiana Bryla. Otoczmy naszego Pasterza modlitwą.
7. W przyszłą niedzielę 28 marca będziemy przeżywać Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej. Decyzją Władzy Duchownej w tym roku nie będzie uroczystej procesji. Przynieśmy jednak tego dnia palmy, które pobłogosławimy na wszystkich Mszach św.
8. Nabożeństwa pasyjne w naszym Sanktuarium: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i treściami o św. Józefie w niedziele o godz. 17.30.
9. Prosimy o zabranie ze stolików znajdujących się przy chrzcielnicy i z tylu kościoła, diecezjalnych książeczek o Eucharystii i modlitwy pobłogosławienia Waszych domów z litanią i oddaniem św. Józefowi.
10. Informujemy, że w zakrystii można odebrać foldery z pieśniami na Pierwszą Komunię Świętą.
11. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, słuchajmy Radio Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.