OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Wielkiego Postu

14 marca 2021 r.
1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 16.00 uczniów klas 8 szkół podstawowych, a po niej spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania. Szczegółowy plan wywieszony w gablotach.
2. W całym Kościele Powszechnym przeżywamy Rok Świętego Józefa z wieloma inicjatywami modlitewnymi. Obecnie trwamy na nowennie do Świętego Józefa, aby już w czwartek 18 marca Mszą św. o godz. 18.00 rozpocząć główną Uroczystość. W sam dzień, w piątek 19 marca, Msze św. o godz.: 7.00, dodatkowa o godz. 9.00, po koronce ok. godz. 15.15 i 18.00.
Zapraszamy na te godziny dzieci pierwszokomunijne na poświęcenie wszelkich dewocjonaliów, szczególnie książeczek. Informujemy także, że w zakrystii można odebrać foldery z pieśniami na Pierwszą Komunię Świętą.
3. Nabożeństwa pasyjne w naszym Sanktuarium: w piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 17.30, natomiast Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym i treściami o św. Józefie w niedziele
o godz. 17.30.
4. W trzecią niedzielę miesiąca 21 marca taca przeznaczona na ogrzewanie i remonty w naszym kościele. Tego dnia o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. za drugiego budowniczego naszego Sanktuarium Ks. Infułata Bogumiła Jóźwiaka w ósmą rocznicę od jego śmierci.
5. Także 21 marca o godz. 15.30 w kościele Księży Jezuitów koncert pieśni pasyjnych transmitowany przez telewizję Dom Józefa i kanał YouTube. Szczegóły na plakacie.
6. Prosimy tych, którzy nie mogli przybyć na Msze św. kolędowe o zabranie ze stolików znajdujących się przy chrzcielnicy i z tylu kościoła, diecezjalnych książeczek o Eucharystii i modlitwy pobłogosławienia Waszych domów z litanią i oddaniem św. Józefowi.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, szczególnie Opiekuna, którego treści w większości są poświęcone św. Józefowi. Słuchajmy Radia Rodzina i oglądajmy internetową telewizję Dom Józefa.