OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2024 r.

 1. Od soboty 16 marca włączamy się w ogólnopolską nowennę w intencji naszej Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia.
 2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami, a po niej na spotkanie w dolnym kościele, a za tydzień dla kandydatów ze szkół podstawowych również z rodzicami. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na energię elektryczną i cieplną, a także na spłatę należności w związku z zakupem działki z tyłu kościoła, który sfinalizujemy 27 marca br.
 3. Także dzisiaj na godz. 15.30 zapraszamy młodzież do 30. roku życia na „Skrutację Pisma Świętego”, a więc na modlitwę Słowem Bożym, w której uczymy się wchodzić w dialog z Bogiem i dzięki niemu otrzymujemy odpowiedzi na dręczące pytania. Nie trzeba przynosić własnego egzemplarza Biblii. Wejście od strony salek z tyłu kościoła. Spotkanie zakończy się agapą, czyli wspólnym posiłkiem.
 4. We wtorek 19 marca będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. w górnym kościele już w przeddzień o godz. 18.00, a w sam dzień o 7.00, 15.15 i 18.00. W Bazylice św. Józefa główne obchody o godz. 12.00.
 5. W piątek 22 marca, po raz kolejny z naszego Sanktuarium wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Od godz. 17.20 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, o godz. 18.00 Msza św., a po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Po wyjściu pątników, ok. godz. 19.00 rozpocznie się nasza Parafialna Droga Krzyżowa, którą tak jak w ubiegłym roku będziemy przeżywać w medytacyjnej formie w górnym kościele.
  Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 17.30. Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową na www.edk.org.pl
 6. W sobotę 23 marca odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od rana.
  Zapraszamy dzieci na wspólne przygotowanie palm, które będziemy nieść podczas procesji z niedzielę Palmową. Rozpoczęcie o godz. 12.00 w salkach (wejście z tyłu kościoła, naprzeciwko figury Matki Bożej). Prosimy, aby zabrać potrzebne materiały. W czasie zajęć słodki poczęstunek dla dzieci i rodziców.
  Tego dnia wzywajmy wstawiennictwa św. o. Pio, szczególnie na nabożeństwie po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. Za tydzień Niedziela Męki Pańskiej z poświęceniem palm na każdej Mszy św., a o godz. 13.00 uroczyste poświęcenie na zewnątrz i procesja wokół kościoła.
 8. Informujemy, że zwolniły się następujące godziny adoracji:
 • czwartek – 12.00-13.00,
 • piątek – 19.00-20.00,
 • sobota – 18.00-19.00
 • niedziela – 23.00-24.00.
  Chętne osoby niech zgłoszą się w zakrystii bądź wypełnią deklarację.

W tym miejscu informujemy Adorujących, iż w Wielki Czwartek adoracja wyjątkowo będzie od godz. 9.00 do godz. 18.00 w dolnym kościele. Podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej nie będzie adoracji. Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy, adoracja będzie przebiegać normalnie przez całą noc i Wielki Piątek, aż do wieczornej Liturgii Męki Pańskiej. Dalszy przebieg adoracji po Liturgii już przy Grobie Pańskim w górnym kościele do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej o godz. 21.00. Po procesji rezurekcyjnej w nocy, ciąg dalszy adoracji już normalnie w Kaplicy.

 1. W dniach od 27.08. do 4.09. br. jest organizowana pielgrzymka do Libanu. Szczegóły u ks. Rafała i w kancelarii parafialnej.
 2. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
 3. Słuchajmy „Radio Rodzina” oraz oglądajmy internetową telewizję „Dom Józefa”.