OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2024 r.

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 w modlitwie będzie nam pomagał Kaliski Chór Nauczycielski, który po niej wykona kilka dodatkowych utworów i przy wyjściu z kościoła będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary na muzyczną działalność Chórzystów.
 2. We wtorek 12 marca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne z katechezą dla Rodziców Dzieci Pierwszokomunijnych w dolnym kościele.
 3. W środę 13 marca po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec Fatimski. Przynieśmy świece. Tego dnia otoczmy modlitwą naszego papieża Franciszka z okazji przypadającej 11. rocznicy Jego wyboru na Stolicę Apostolską.
 4. Nabożeństwa pasyjne w najbliższym tygodniu:
  ­ w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o 17.30;
  ­ w niedzielę o godz. 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na temat: „Pięciu Przykazań Kościelnych” i tradycyjną zbiórką ofiar na dekorację Grobu Pańskiego.
 5. W sobotę 16 marca włączymy się w ogólnopolską nowennę w intencji naszej Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia.
 6. Za tydzień, 17 marca, na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania ze szkół ponadpodstawowych wraz z rodzicami, a po niej na spotkanie w dolnym kościele. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca taca będzie przeznaczona na energię elektryczną i cieplną, a także na spłatę należności w związku z zakupem działki z tyłu kościoła.
  Tego dnia na godz. 15.30 zapraszamy młodzież do 30. roku życia na „Skrutację Pisma Świętego”, a więc na modlitwę Słowem Bożym, w której człowiek uczy się wchodzić w dialog z Bogiem i może znaleźć odpowiedzi na dręczące go pytania. Nie trzeba przynosić własnego egzemplarza Biblii. Wejście od strony salek z tyłu kościoła. Spotkanie zakończy się agapą, czyli wspólnym posiłkiem.
 7. Informujemy, że zwolniły się następujące godziny adoracji:
 • wtorek – 19.00-20.00,
 • czwartek – 12.00-13.00,
 • piątek – 14.00-15.00,
 • sobota – 18.00-19.00
 • niedziela – 23.00-24.00.

  Chętne osoby niech zgłoszą się w zakrystii bądź wypełnią deklarację.
 1. W piątek 22 marca, po raz kolejny z naszego Sanktuarium wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Od godz. 17.20 będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, o godz. 18.00 Msza św., a po niej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Po wyjściu pątników, ok. godz. 19.00 rozpocznie się nasza Parafialna Droga Krzyżowa, którą tak jak w ubiegłym roku będziemy przeżywać w medytacyjnej formie w górnym kościele. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 i 17.30.
  Zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową na www.edk.org.pl
 2. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci na wspólne robienie palm, z którymi będziemy szli podczas procesji w Niedzielę Palmową. Spotkanie odbędzie się w sobotę 23 marca o godz. 12.00. Szczegóły w przyszłą niedzielę.
 3. W dniach od 27.08. do 4.09. br. jest organizowana pielgrzymka do Libanu. Szczegóły u ks. Rafała i w kancelarii parafialnej.
 4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, m.in. jest nowy numer „Opiekuna”, a w nim artykuł o nowopowstającym ogrodzie ze smutkami i radościami Opiekuna Jezusa, który będzie przy Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu; podpowiedzi dla rodziców, którym zależy na relacji swojego dziecka z Bogiem; o spowiedzi generalnej, a także tekst na temat ośmiu kobiet ważnych dla Polski, które pochodziły z terenu naszej diecezji. Słuchajmy „Radio Rodzina” oraz oglądajmy internetową telewizję „Dom Józefa”.