OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 maja 2018 r.

1. Dzisiaj taca inwestycyjna jest przeznaczona na uszczelnianie przecieków w kościele, pokrycie kosztów remontów salek i nagłośnienia wokół kościoła. Bóg zapłać za wszelką pomoc.
2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 17.30 i 18.30. W parafii Opatrzności Bożej Msza św. odpustowa o godz. 18.00.
3. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. W tym dniu szczególniej pamiętajmy o kapłanach i tych, którzy podejmują decyzję swego powołania. Módlmy się też o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
4. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i zakończenie adoracji o godz. 17.00 w dolnym kościele. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 18.00 w górnym kościele. Wyjątkowo w sobotę, w Dzień Matki zapraszamy na nabożeństwo majowe na godz. 16.00 przy kapliczce u sióstr przy ul. Asnyka 40. Po modlitwie wspólny poczęstunek, na który przynosimy coś ze sobą.
5. W środę spotkanie dla wspólnoty św. o. Pio rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.
6. W piątek katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych o godz. 19.00 w dolnym kościele.
7. Grupa męska oraz wspólnota Galilea zapraszają wszystkich chętnych mężczyzn na pielgrzymowanie do Częstochowy na Oblężenie Jasnej Góry w sobotę 23.06.2018. W programie wspólna modlitwa, ciekawe konferencje i spotkania. Zapisy w kancelarii parafialnej. Więcej informacji na plakatach.
8. Przypominamy, że procesja w uroczystość Bożego Ciała w tym roku przejdzie ulicami: Asnyka z pierwszym ołtarzem przy domu sióstr, Staszica, Lipową z ołtarzem przy bloku 17-21; Zgodną, Staszica, Kruczą, Polną z ołtarzem przy posesji 27, Asnyka z ołtarzem przy posesji 53 i zakończenie w kościele. Jeśli ktoś chciałby pomóc w budowie ołtarzy można zgłosić w zakrystii lub kancelarii.
9. Procesja od Wojciecha do Józefa odbędzie się w sobotę 2 czerwca o godz. 18.00.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Jest nowy nr Opiekuna, Przewodnik katolicki i Gość Niedzielny.